Beata Szydło: sieć szpitali ma pomóc przede wszystkim pacjentomPAP/Rynek Seniora - 22 lutego 2017 07:42


Wprowadzamy zmiany, przede wszystkim myśląc właśnie o pacjencie - powiedziała we wtorek (21 lutego br.) premier Beata Szydło po przyjęciu przez rząd projektu ustawy o tzw. sieci szpitali.

- Wprowadzamy te zmiany, przede wszystkim myśląc właśnie o pacjencie. O tym, żeby była większa dostępność, żeby skrócić kolejki, żeby szpitale publiczne, samorządowe, powiatowe, które dzisiaj mają bardzo często kłopoty z finansowaniem usług, wreszcie mogły bezpiecznie myśleć o leczeniu pacjentów, a nie martwić się o to, że braknie im środków na zabezpieczenie dla pacjentów - powiedziała premier na konferencji prasowej.

Dodała, że rząd chce wprowadzić takie zmiany, które zabezpieczą przede wszystkim pełną dostępność do podstawowych świadczeń dla wszystkich, bez względu, czy są ubezpieczeni czy nie.

Według Szydło wprowadzane rozwiązania mają też "w znakomity sposób" skrócić kolejki, bo w każdym szpitalu będzie całodobowa podstawowa opieka medyczna. Ma to zmniejszyć obciążenie szpitalnych oddziałów ratunkowych.