Białystok: ruszył ośrodek dziennej rehabilitacji kardiologicznejbialystokonline.pl/Rynek Seniora - 26 sierpnia 2016 10:23


Centrum Medyczne Hansa z Białegostoku podpisało umowę z NFZ na uruchomienie dziennego ośrodka rehabilitacji kardiologicznej - informuje serwis bialystokonline.pl. Do tej pory białostoccy pacjenci zmagający się z przewlekłymi chorobami serca, jak i będący po zabiegu, mogli korzystać jedynie z refundowanej przez NFZ rehabilitacji szpitalnej - i to poza miastem - lub z usług prywatnych.

Dzienna rehabilitacja będzie prowadzona przy ul. Choroszczańskiej 24, w siedzibie CM Hansa. Jest dedykowana w szczególności osobom, którym towarzyszy ostry zespół wieńcowy, tym po przebytej plastyce naczyń wieńcowych, zabiegach kardiochirurgicznych i naczyniowych oraz z zaostrzoną niewydolnością serca.

- Jesteśmy największym ośrodkiem rehabilitacji w regionie; jako jedyni w Białymstoku prowadzimy kompleksową rehabilitację kardiologiczną opracowaną zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego - pisze na swojej stronie CM Hansa.

Rehabilitacja odbywa się w oparciu o indywidualnie dobrany zestaw ćwiczeń opracowany wspólnie przez kardiologa i fizjoterapeutę. Również na tej podstawie ustalane są intensywność i długość turnusu rehabilitacyjnego. Centrum oferuje pięciotygodniowy turnus, podczas którego pacjent uczestniczy w systematycznym treningu fizycznym z wykorzystaniem cykloergometrów rowerowych z możliwością elektronicznego sterowania obciążeniami treningowymi oraz monitorowaniem reakcji organizmu na zadany wysiłek fizyczny.

Zajęcia obejmują w szczególności trening wytrzymałościowy z monitorowaniem pracy serca. 

Zapisy odbywają się na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza szpitalnego oddziału kardiologii lub kardiochirurgii lub oddziału chorób wewnętrznych oraz poradnię kardiologiczną lub rehabilitacyjną.

Na zabiegi można zapisać się osobiście w Centrum Medycznym Hansa lub telefonicznie pod nr. tel. 85 6512289.

Więcej: www.bialystokonline.pl