Białystok: we wrześniu ruszą darmowe szczepienia dla seniorów przeciw grypie

ZDROWIE

Autor: PAP/Rynek Seniora   31 lipca 2017 13:39


Białystok: we wrześniu ruszą darmowe szczepienia dla seniorów przeciw grypie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ponad 3,2 tys. białostockich seniorów będzie mogło skorzystać z bezpłatnej szczepionki przeciw grypie - poinformowały w piątek (28 lipca) władze miasta. Zapisy i szczepienia zaczną się we wrześniu br.

Miasto rozstrzygnęło konkurs ofert na realizację specjalnego programu szczepień dla białostoczan po 60. rż.ż. Wybrano siedem placówek medycznych, które będą realizowały ten program - powiedział w piątek na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

- Chcemy w ten sposób pomóc białostockim seniorom i zwiększyć ich dostępność do szczepień przeciwko grypie - mówił Truskolaski.

Przypomniał, że jak wskazuje WHO, grypa jest poważnym problemem zdrowotnym na świecie, jednak - jak zauważył prezydent - wielu osób nie stać na kupowanie szczepionek.

Seniorzy będą mogli zgłaszać się do programu od września, o przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Skorzystać z niego mogą osoby, u których nie ma przeciwwskazań do realizacji szczepień. Same szczepienia będą odbywały się między wrześniem a listopadem, czyli na początku sezonu epidemiologicznego.

Szczepienia będą odbywały się w ramach opracowanego przez miasto programu szczepień na lata 2017-2020. Zadaniem placówek, które zajmą się realizacją tego programu będzie m.in. edukacja, sprawdzenie stanu zdrowia osób chętnych do zaszczepienia, szczepienia oraz przygotowanie rejestru. W tym roku na program miasto przeznaczyło 150 tys. zł.

Wykaz wybranych placówek znajduje się na stronie internetowej miasta, informacje mają pojawić się też w samych placówkach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR