Bielsk Podlaski: implanty i endoprotezy w szpitalu pod lupą CBAPAP/Rynek Seniora - 09 sierpnia 2018 20:04


Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę zamówienia na implanty i endoprotezy w szpitalu w Bielsku Podlaskim - dowiedziała się w czwartek (9 sierpnia) PAP. Kontrola dotyczy zamówień z 2016 r. Szpital zapewnia, że współpracuje z funkcjonariuszami CBA.

Zastępca dyrektora ds. lecznictwa szpitala dr Arsalan Azzaddin potwierdził, że kontrola była prowadzona; według niego była to kontrola ogólnopolska - nie dotyczyła jedynie ich jednostki.

- Nie mamy nic do ukrycia, to jest publiczny szpital, współpracujemy z kontrolerami - zapewnił.

- Teraz nikt nie ma prawa odmówić dostępu do dokumentów i informacji, szczególnie gdy prosi o nie CBA. Ale to dokumenty jawne. Każdy obywatel, jeśli tylko ma jakieś wątpliwości, ma prawo domagać się tych informacji, a my ich udzielimy - deklarował zastępca szefa placówki.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA powiedział PAP, że kontrola została podjęta w połowie lipca przez Wydział Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Białymstoku.

- Całkowita wartość zamówienia objętego kontrolą w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim wynosi 6,2 mln zł - podał.

Z informacji PAP wynika, że dotyczy ona zgodności z prawem dostawy implantów artroskopowych i endoprotez przynasadowych dla szpitala w Bielsku Podlaskim.

Kontrola może potrwać do 13 października, ale zgodnie z ustawą o CBA, w szczególnych przypadkach może zostać przedłużona decyzją szefa Biura maksymalnie o sześć miesięcy.