Brytyjscy seniorzy coraz częściej przyjeżdzają do Polski na leczenieGoniec.com/Rynek Seniora - 15 czerwca 2016 09:39


W zeszłym roku do Polski przyjechało ok. 600 tys. Brytyjczyków. Wzrost wyjazdów napędzany jest przez osoby starsze, które coraz częściej szukają w naszym kraju pomocy medycznej.

Jak informuje portal Goniec.com Brytyjczycy nie chcą wydawać u siebie na prywatne leczenie, bo wiedzą, że przepłacą. Zwykła konsultacja stomatologiczna może kosztować nawet 400 złotych. W Polsce za tyle można np. mieć piaskowanie czy usunięcie kamienia. Gabinety, które w Wielkiej Brytanii refundują leczenie, mają zapisy na kilka miesięcy do przodu. 

Polscy fachowcy medyczni mają dobrą renomę, a decyzję ułatwiają tanie loty, które pozwalają pojechać na operację za kilkaset, a czasem i kilkadziesiąt złotych w obie strony i wrócić tego samego dnia.

Do Polski najwięcej mieszkańców Wysp przyjeżdża na drobne zabiegi chirurgiczne, do okulisty czy do dentysty. W tej grupie wzrost wyjazdów napędzany jest głównie przez osoby starsze. Wyjeżdżają, bo w Anglii np. operacje plastyczne są bardzo drogie, a koniecznie chcą poprawić swój wygląd. 

Więcej: goniec.com