Co oferują wybrane płatne pakiety medyczne dla osób 75+?

ZDROWIE

Autor: JW/Rynek Seniora   09 listopada 2016 15:56


Co oferują wybrane płatne pakiety medyczne dla osób 75+? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Choć komercyjnych pakietów medycznych dla seniorów po 75 r.ż. jest jak na lekarstwo, warto przyjrzeć się, co oferują i ile kosztują.

Nienajlepsza kondycja publicznej ochrony zdrowia, która przede wszystkim przekłada się na utrudniony dostęp do świadczeń i kolejki do specjalistów, skłania wielu z nas do poszukiwania komercyjnych alternatyw. Jak się jednak okazuje, nawet posiadanie grubszego portfela nie jest gwarantem na znalezienie pakietu, który ułatwi dbanie o zdrowie.

Niestety większość ubezpieczycieli pomija w swojej ofercie osoby po 75 r.ż.

Szybka analiza pokazuje, że ofertę dla starszych seniorów mają Medicover, InterRisk i Lux Med. Byś może są też inne firmy z pakietami 75+ - ale jeśli tak, ich oferta raczej nie jest eksponowana.

Lux Med ma trzy pakiety dla seniorów 75+ - ale wiek klientów ogranicza do 80 lat. Można wykupić pakiet podstawowy Sosna (760 zł/rok), poszerzony Jodła (1010 zł/rok) lub - jak pisze Lux Med - "kompleksowy, w pełni przedpłacony plan opieki" o nazwie Cyprys, który rocznie kosztuje 2536 zł.

InterRisk oferuje pakiet Medi-Care, w którym ubezpieczeniem mogą być objęte osoby w wieku do 80 lat oraz ich najbliższa rodzina tj. współmałżonek lub partner oraz ich dzieci w wieku do 25 lat.

W Medicover nie ma osobnego pakietu stworzonego dla seniorów, lecz mogą oni kupić każdy z oferowanych pakietów - np. Elite. Ceny pakietów są zróżnicowane i zależne od wieku klienta. Dodatkowo jest też ocena ryzyka medycznego, na podstawie której cena może ulec zmianie. Minimalna cena wynosi 192 zł na miesiąc, czyli 2,5 tys. zł na rok.

Tańsze pakiety proponowane przez ubezpieczycieli zawierają zazwyczaj bardzo ograniczony zakres badań specjalistycznych. Ich liczba wzrasta wraz z ceną pakietu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR