Cuprum-Med w Lubinie: sądzą się z Funduszem o kontrakt
Autor: MK/Rynek Seniora   27 marca 2015 09:09

Choć nie ma kontraktu, i tak ustawiają się do niego kolejki. Mowa o oddziale pielęgnacyjno-opiekuńczym w prywatnym szpitalu Cuprum-Med w Lubinie (Dolnośląskiej). Placówka walczy w tej chwili z NFZ o kontrakt na inny oddział - rehabilitacji kardiologicznej.

Szpital rozpoczął przyjmowanie pacjentów pod koniec ubiegłego roku. Oprócz oddziału pielęgnacyjno-opiekuńczego i rehabilitacji kardiologicznej posiada także oddział rehabilitacji neurologicznej.  

- W ubiegłym roku NFZ zrezygnował z ogłoszenia konkursów, zwróciliśmy się jednak do prezesa NFZ z wnioskiem o przeznaczenie dodatkowych środków i ogłoszenie konkursu na świadczenia, które mieliśmy świadczyć w naszej placówce. Argumentowaliśmy, że do tej pory takich świadczeń w naszym mieście albo nie udzielano (mowa o rehabilitacji kardiologicznej), albo udzielane były w bardzo wąskim zakresie - informuje portal rynekseniora.pl Danuta Dróżdż, prezes zarządu Cuprum-Med.

 - Prezes skierował nasze pismo do wrocławskiego NFZ - dodaje Dróżdż.  - Tam zdecydowano o ogłoszeniu konkursu na świadczenia za zakresu rehabilitacji kardiologicznej. Udało się nam go wygrać. Niestety, został unieważniony. Odwołaliśmy się od tej decyzji do sądu administracyjnego oraz do sądu cywilnego. Sprawa się toczy.

Prezes zapowiada, że szpital zamierza w przyszłości ubiegać się o kontrakty na wszystkie trzy oddziały. W tej chwili pacjenci płacą za leczenie z własnej kieszeni.

- Na oddziale pielęgnacyjno-opiekuńczym mamy 11 łóżek, wszystkie są zajęte. Na wolne miejsce trzeba czekać w kolejce - mówi Danuta Dróżdż. - Miesięczny pobyt na tym oddziale kosztuje 2,6 tys. zł. Pacjenci mają zapewnione m.in. nie mniej niż trzy zabiegi rehabilitacyjne dziennie.

Oddział rehabilitacji neurologicznej Cuprum-Med dysponuje 20 łóżkami. Oferuje pobyt 7, 12 lub 21-dniowy (koszt tego ostatniego to 2,7 tys. zł). Pacjent na tym oddziale ma zapewnione nie mniej niż 6 zabiegów rehabilitacyjnych dziennie, jest pod indywidualną opieką zespołu złożonego z neurologa i rehabilitanta, którzy nadzorują cały proces rehabilitacji. - W tej chwili prawie wszystkie łóżka są zajęte - mówi Dróżdż.

Z powodu toczącego się sporu z NFZ szpital nie może w normalnym trybie przyjmować pacjentów na oddział rehabilitacji kardiologicznej (wyposażony w 20 łóżek). - Nie oznacza to jednak, że świeci on pustkami. Oferujemy tzw. pakiety kardiologiczne. Przyjmujemy pacjentów na weekend i tym czasie wykonujemy im komplet badań (ekg, holter itp.). Badania razem z pobytem (2 noclegi plus pełne wyżywienie) to koszt 400 zł - mówi Danuta Dróżdż.

Cały szpital zajmuje powierzchnię ponad 1000 m kw. Pokoje dla pacjentów są jedno- albo dwuosobowe. Każdy z nich posiada własną, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych łazienkę.

Prezes Dróżdż nie chce zdradzać dokładnych kosztów tej inwestycji. - To było kilka milionów, ale nie więcej niż 10 - informuje. - Mogę powiedzieć, że same łóżka na naszych oddziałach są warte ponad pół miliona złotych. 

Szpital prowadzi również przychodnię kariologiczną oraz neurologiczną.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.