Derejczyk: śląskie osiągnięcia w dziedzinie geriatrii
Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Seniora   19 października 2015 15:51

Dr Jarosław Derejczyk, konsultant wojewódzki w dziedzinie geriatrii, wskazał w piątek (16 października) w Katowicach podczas cyklicznej konferencji “Polaków zdrowia portret własny" na śląskie osiągnięcia w opiece nad najstarszymi pacjentami

Jarosław Derejczyk, który jest także dyrektorem Szpitala Geriatrycznego w Katowicach, mówił m.in. o elektronicznej analizie pisma u osób z chorobami neurodegeneracyjnymi, zastosowaniu wideokonsultacji z wykorzystaniem Geriatrycznej Skali Oceny Depresji do rozpoznawania depresji u osób starszych. Wskazał też na ekonomiczne korzyści - opieka na oddziale geriatrycznym, mimo że wszechstronniejsza jest tańsza.

Cykliczne konferencje “Polaków zdrowia portret własny" w poszczególnych województwach są organizowane przez ministra Mariana Zembalę, który w Katowicach zapowiedział kolejkowy pilotaż na Śląsku. Pierwsi sprawdzą nowy system ortopedzi. Na operację zaćmy, czy endoprotezy będziemy czekać krócej dzięki szczegółowej analizie aktualnego stanu pacjentów.

Największe kolejki do zabiegów generowane są w okulistyce i ortopedii. Czas oczekiwania na operację zaćmy, czy endoprotezy stawu biodrowego liczy się nie w miesiącach, ale w latach. I to nie dwóch, trzech, ale nawet ośmiu, czy dwunastu. Minister zdrowia prof. Marian Zembala postanowił zrestrukturyzować i urealnić kolejki, które były, są i będę i to w każdym, a nie tylko polskim systemie ochrony zdrowia. Można je jednak skrócić.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.