Dni Spirometrii: będziesz mógł zbadać swoje płuca

ZDROWIE

Autor: PWX/Rynek Seniora   06 września 2016 09:06


Dni Spirometrii: będziesz mógł zbadać swoje płuca Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Tematem wiodącym tegorocznych obchodów będzie rola aktywności fizycznej w przebiegu przewlekłych chorób układu oddechowego. Dni Spirometrii 2016 potrwają od 12 do 17 września.

Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę Alergię i POChP oraz Wojskowy Instytut Medyczny ponownie zapraszają lekarzy do przeprowadzenia akcji spirometrycznej pod nazwą Dni Spirometrii 2016, która jest częścią wieloletniej kampanii Healthy Lungs for Life.

Tegoroczna inicjatywa została objęta patronatem Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła, Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, a także Polskiego towarzystwa alergologicznego i Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

Zawołanie „włącz aktywną opcję” promujące kampanię Healthy Lungs For LIFE wzywa do włączenia aktywności fizycznej w swoim życiu. Młodzi chorzy z astmą oskrzelową niech zaczną biegać lub intensywnie ćwiczyć , chorzy z POCHP w zależności od stopnia klinicznego choroby niech wybiorą nordic wolking lub spacery.

Wszystko dla zdrowia aby zmierzyć się ze swoja chorobą. Aktywność fizyczna zwiększa pojemność życiową płuc, głębokość oddechu i zużycie tlenu, a zmniejsza liczbę oddechów na minutę i wielkość długu tlenowego. Zgodnie ze starą polską sentencją "ruch jest w stanie zastąpić każdy lek, żaden lek nie jest w sanie zastąpić ruchu".

- Połączmy te dwa elementy dla dobra naszych chorych - zaprasza, zwracając się do lekarzy, dr Piotr Dąbrowiecki, z Kliniki Chorób Infekcyjnych i Alergologii Wojskowego Instytutu Medycznego, przewodniczący zarządu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę Alergię i POChP.

Rejestracja placówki bądź własnej praktyki lekarskiej do udziału w Dniach Spirometrii 2016 jest bardzo prosta.

Należy wejść na stronę www.astma-alergia-pochp.pl i poprzez zakładkę Zarejestruj placówkę wypełnić Formularz rejestracyjny. Mogą Państwo wybrać dowolny dzień i godzinę w proponowanym zakresie dat. Lista zarejestrowanych placówek tworzy się na bieżąco i jest widoczna w zakładce Lista placówek 2016 - zachęca dr Piotr Dąbrowiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR