Dodatek "Życie Seniora" w dzienniku Metro
Autor: DKX/Rynek Seniora   31 marca 2015 11:27

31 marca w dzienniku Metro można znaleźć publikacje Medical Media Solutions pt. „Życie Seniora”. Partnerem medialnym projektu jest portal rynekseniora.pl oraz jutrostarsi.pl.

Projekt prasowo-internetowy „Życie Seniora” porusza tematykę związaną z funkcjonowaniem osób starszych w społeczeństwie. Mówi o kondycji społecznej i zdrowotnej polskich seniorów. Propaguje odpowiednie zachowania w obszarze zdrowia, zarówno wśród osób w podeszłym wieku, jak i młodych, którzy nieuchronnie wiek starczy osiągną.

Towarzyszy mu wsparcie merytoryczne dr hab. Tomasza Urbanka, prezesa Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.

- W przypadku chorych z żylakami kończyn dolnych oraz niewydolnością żylną warto pomyśleć o usunięciu żylaków - ich dalsze stopniowe powiększanie się stanowi bowiem istotny czynnik ryzyka wystąpienia zakrzepicy. Istotnym elementem profilaktyki jest również unikanie przewlekłego unieruchomienia co nie zawsze jednak możliwe jest u osób w wieku podeszłym - podkreśla specjalista.

Dzięki wywiadowi z Antonim Huczyńskim - żołnierzem Armii Krajowej, lekarzem weterynarii, nestorem rodziny, i wielkim optymistą możemy przeczytać inspirujący i zachęcający do dbania o siebie i własne zdrowie, materiał:

- Mam marzenie, by skoczyć z samolotu spadochronem. Bardzo chciałbym też mieć możliwość lotu samolotem F16. Na tej liście mam również spotkanie z profesorem od kosmologii, bo nie do końca rozumiem na czym ona polega. Chciałbym do końca swoich lat być zdrowym, rześkim i potrzebnym człowiekiem. To jest moje marzenie. Chcę do końca moich dni, ponieważ każdy ma swój biologiczny czas, który zamknie kiedyś życie, być zadowolonym, radosnym, uśmiechniętym i pożytecznym dla innych - mówi Antoni Huczyński.

Stawiając na proedukacyjną stronę dialogu z czytelnikiem, prezentowany jest również artykuł prof. dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej-Tobis, przewodniczącej Zarządu Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.