
Raport "E-zdrowie oczami Polaków" wykazał, że 57 proc. ankietowanych Polaków uznało, że użyteczny i potrzebny byłby zintegrowany system przechowujący informacje o pacjencie.
- 59 proc. badanych uważa, że dobrym rozwiązaniem byłoby również wprowadzenie rejestracji on-line na wizyty refundowane w publicznej służbie zdrowia - dodała Dorota Zaborska z ARC Rynek i Opinie.
W najnowszym badaniu "E-zdrowie oczami lekarzy" 82 proc. medyków opowiedziało się za wprowadzeniem elektronicznej dokumentacji medycznej. Za najbardziej przydatną 85 proc. lekarzy uznało aplikację mobilną przypominającą pacjentom o umówionej wizycie.
Zdecydowana większość respondentów przyznaje, że telemedycyna jest w Polsce słabo lub bardzo słabo rozwinięta. Tak uważa, 80 proc. lekarzy i 65 proc. pacjentów.
W środę podczas konferencji prasowej w ministerstwie zdrowia poinformowano, że e-zwolnienia mogą już być wystawiane przez lekarzy, ale obligatoryjnie taki system ma obowiązywać najwcześniej od 1 lipca 2018. Z kolei elektroniczne recepty mają być wystawiane w każdym gabinecie medycznym od 1 stycznia 2020 r.
Newsletter
Rynek Seniora: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych