Emeryci mogą odbierać już tzw. koperty życia w Radomiu
Autor: DKX/Rynek Seniora   30 marca 2015 15:17

Od poniedziałku (30 marca) osoby starsze będą mogły odebrać bezpłatnie ufundowane przez budżet miasta Radomia (Mazowieckie) tzw. koperty życia.

- Koperty życia to sposób na ułatwienie ratownikom medycznym okazania właściwej pomocy osobom starszym. Przygotowaliśmy ich 10 tysięcy, rozdawane są bezpłatnie - mówi wiceprezydent Anna Białkowska, odpowiedzialna we władzach miasta za sprawy dotyczące zdrowia i polityki społecznej.

Koperty życia to funkcjonujący już w kilku miastach pomysł ułatwiający ratownikom medycznym szybkie dotarcie do niezbędnych informacji o pacjencie, zwłaszcza mieszkającym samotnie, przewlekle chorym lub z problemami koncentracji uwagi i pamięci w codziennym dbaniu o swoje zdrowie.

Umieszczane powinny być w lodówce, z tej prostej przyczyny, że to urządzenie znajduje się w prawie każdym domu i ratownikom najłatwiej je zlokalizować. Inaczej jest w przypadku schowania koperty do szafki lub szuflady - gdzie znacznie trudniej o jej szybkie znalezienie. Na lodówce powinna się znaleźć naklejka sygnalizująca, że znajduje się w niej koperta życia.

Władze miasta zdecydowały o ufundowaniu 10 tysięcy zestawów kopert życia, w których skład wchodzi koperta z nadrukiem "Koperta życia” oraz ankieta umieszczona w foliowym woreczku z zamknięciem strunowym.

W blankiecie ankiety znajduje się miejsce na wpisanie imienia i nazwiska, numeru PESEL, kontaktu do najbliższych, a także grupy krwi oraz informacji na temat stanu zdrowia, m.in. wykazu chorób, uczuleń i zażywanych leków. Wszystkie dane zawarte w ankiecie powinny być aktualizowane na bieżąco.

Wypełnioną ankietę należy włożyć do koperty, a następnie do woreczka foliowego. Woreczek z zawartością należy umieścić w lodówce, natomiast na drzwiach lodówki należy przytwierdzić otrzymany w zestawie magnes z napisem „Tu znajduje się koperta życia”.

Kopertę życia mogą odebrać bezpłatnie wszystkie osoby w wieku powyżej 65 lat zamieszkujące w Radomiu.

Zestawy można odebrać w: Urzędzie Miejskim w Radomiu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej oraz Centrum Organizacji Pozarządowych; Rejonach Pracy Socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu; klubach seniora; podmiotach leczniczych, które przystąpiły do akcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.