Gmina sama sfinansuje rehabilitację. Mieszkańcy zyskają darmowe zabiegi

ZDROWIE

Autor: Gazeta Powiatowa/Rynek Seniora   13 maja 2016 14:48


Gmina sama sfinansuje rehabilitację. Mieszkańcy zyskają darmowe zabiegi Mazowiecka gmina Nieporęt sama postanowiła zadbać o rehabilitację mieszkańców. Fot. Niels Olson/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Gmina Nieporęt (Mazowieckie) uchwaliła program polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji leczniczej, który w całości będzie finansowany z budżetu samorządu - podaje Gazeta Powiatowa.

W gminie Nieporęt działa tylko jedna jednostka świadcząca usługi rehabilitacyjne, mieszkańcy muszą więc korzystać z placówek w Legionowie i Warszawie. Pokonywanie odległości 15-20 km jest szczególnie uciążliwe dla osób starszych, schorowanych lub nieposiadających własnego środka transportu.

Jak informuje GP, liczba zabiegów rehabilitacyjnych wykonywanych dotychczas i refundowanych przez NFZ jest daleko niewystarczająca wobec zgłaszanych potrzeb. 

Nieporęt postanowił więc wesprzeć mieszkańców w utrzymaniu ich narządów ruchu w jak najlepszej kondycji.  We współpracy z lokalnymi gabinetami i poradniami gmina planuje uruchomienie specjalnego programu rehabilitacji. Do udziału w nim będzie upoważniony każdy zameldowany na pobyt stały mieszkaniec gminy, który uzyska skierowanie od lekarza specjalisty lub lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Kwalifikacji pacjenta na zabiegi będzie dokonywać uprawniona jednostka medyczna uczestnicząca w programie, a usługi rehabilitacyjne będą bezpłatne.

Jednostka świadcząca usługi zostanie wybrana poprzez otwarty konkurs i będzie musiała spełnić określone wymogi medyczne oraz prawne. Obecnie urząd gminy przygotowuje dokumentację konkursową.

W gminie Nieporęt zameldowanych jest na pobyt stały nieco ponad 13 tys. osób. Dominująca grupa ludności to mieszkańcy w wieku 40-60 lat, jednak ponad 3,6 tys. osób ma powyżej 60. r.ż.

Więcej: www.gazetapowiatowa.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.