Golub-Dobrzyń: więcej pieniędzy na turnusy rehabilitacyjne

ZDROWIE

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Seniora   17 sierpnia 2015 16:33


Golub-Dobrzyń: więcej pieniędzy na turnusy rehabilitacyjne Będzie więcej pieniędzy na rehabilitację niepełnosprawnych w Golubiu-Dobrzyniu. Fot. PTWP

Radni z Golubia-Dobrzynia (Kujawsko-Pomorskie) podczas ostatniej sesji zmienili uchwałę ws. określenia zadań i wysokości środków PFRON, ponieważ powiat w lipcu otrzymał dodatkową pulę pieniędzy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 51 tys. zł.

Są już nowe przepisy m.in. dotyczące udzielania dofinansowania ze środków PFRON wyjazdów leczniczych. Do tej pory wsparcie związane z finansowaniem turnusów rehabilitacyjnych otrzymywały osoby do 24 roku życia. Od 3 sierpnia mogą je także uzyskać osoby starsze posiadające znaczny i umiarkowany stopień niepełnosprawności. Muszą być jednak w wieku aktywności zawodowej.

Ponadto w tym roku przewidziano wsparcie na turnusy dla podopiecznych placówek zajmujących się rehabilitacją niepełnosprawnych - Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Golubiu-Dobrzyniu oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim.

Wysokość wsparcia uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym wynosi od 20 do 40% przeciętnego wynagrodzenia, czyli od około 800 do 2000 zł. Najwyższe stawki są przyznawane w przypadku szczególnie trudnej sytuacji życiowej osoby niepełnosprawnej lub gdy konieczne jest dofinansowanie pobytu jej opiekuna na turnusie.

By potwierdzić trudne warunki wnioskującego, w miejscu jego zamieszkania pracownik socjalny przeprowadzi wywiad środowiskowy. 

Więcej: www.pomorska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.