Gry umysłowe online poprawiają intelekt, ale tylko po pięćdziesiątce

ZDROWIE

Autor: www.naukawpolsce.pap.pl/Rynek Seniora   05 listopada 2015 13:41


Gry umysłowe online poprawiają intelekt, ale tylko po pięćdziesiątce   Gry, w które grali uczestnicy badania przeprowadzonego przez Institute of Psychiatry, Psychology & Neuroscience King's College London polegały na rozwiązywaniu zadań o różnym stopniu trudności. Fot. Shutterstock

Wyniki badań opublikowanych przez „Journal of Post-acute and Long Term Care Medicine” wskazują, że gry umysłowe online poprawiają umiejętności intelektualne osób po pięćdziesiątce.

Eksperyment, którym objęto prawie 7 tys. Brytyjczyków po 50. roku życia, przeprowadzili specjaliści Institute of Psychiatry, Psychology & Neuroscience King's College London. Ochotnicy mieli przez co najmniej 10 minut ćwiczyć korzystając z gier umysłowych online, tak często jak tylko tego sobie życzą. Zadaniem osób z grupy kontrolnej było jedynie przeglądanie internetu.

Próba trwała pół roku. Gry komputerowe polegały na rozwiązywaniu zadań o różnym stopniu trudności. Żadna z badanych osób w chwili jej rozpoczęcia nie wykazywała kłopotów z pamięcią ani obniżenia zdolności intelektualnych.

Badanie wykazało, że po 6 miesiącach w testach umysłowych lepiej wypadali ochotnicy, którzy regularnie, co najmniej pięć razy w tygodniu, korzystali z gier umysłowych online. U tych, którzy byli po 60. roku życia, przekładało się to na lepsze radzenie sobie z codziennymi czynnościami, takimi jak robienie zakupów i gotowanie.

Z badań tych wynika, że korzystanie z gier umysłowych przynosi wymierne efekty osobom po 50. roku życia. Wcześniej przeprowadzono podobny eksperyment u ludzi młodszych, jeszcze przed pięćdziesiątką, ale nie uzyskano u nich poprawy zdolności intelektualnych.

Więcej: www.naukawpolsce.pap.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.