Gwałtowny wzrost liczby nowotworów u naszego sąsiada. Jaka przyczyna?

ZDROWIE

Autor: Deutsche Welle/Rynek Seniora   30 listopada 2016 13:17


Gwałtowny wzrost liczby nowotworów u naszego sąsiada. Jaka przyczyna? W Niemczech od 1970 r. liczba nowotworów wzrosła niemal dwukrotnie. Fot. Stefano/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

W Niemczech od 1970 r. liczba chorych na raka wzrosła prawie dwukrotnie. Tak wynika z pierwszego raportu na temat nowotworów, jaki przedstawiły Instytut Roberta Kocha i Federalne Ministerstwo Zdrowia w Berlinie. Co spowodowało tak istotny wzrost?

Liczba nowych przypadków raka w latach 1970-2013 wzrosła niemal dwukrotnie, do poziomu 482,5 tys. przypadków. O ile w 1980 było ok. 193 tys. zgonów, w 2014 r. liczba ta wyniosła już prawie 224 tys. - wylicza Deutsche Welle.

Co istotne, pacjenci, którzy umierają na nowotwór, dożywają średnio 74 lat - cztery lata więcej, niż w 1980 r. Liczba osób żyjących z rakiem lub po jego wyleczeniu również rośnie. W Niemczech obecnie mieszka ok. czterech mln ludzi, którzy przynajmniej raz w życiu mierzyli się z nowotworem.

Hermann Grohe, minister zdrowia w rządzie kanclerz Angeli Merkel w wynikach raportu widzi również postęp w walce z nowotworem. Tłumaczy, że to dzięki dobrej opiece zdrowotnej osoby z diagnozą żyją znacznie dłużej, niż jeszcze dziesięć lat temu.

Głównym powodem wzrostu liczby przypadków raka jest, zdaniem ekspertów, starzenie się społeczeństwa. Jeśli pominąć efekt wieku, częstotliwość występowania nowotworu w porównaniu do poprzednich dekad spadłaby. Liczebność nowych przypadków jest wprost proporcjonalna do wzrostu średniej długość życia. 

Więcej: www.dw.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.