Instytut Reumatologii po wizytacji. Na geriatrię dostanie 22 mln zł

ZDROWIE

Autor: DKX/Rynek Seniora   18 lutego 2015 13:17


Instytut Reumatologii po wizytacji. Na geriatrię dostanie 22 mln zł Fot. Shutterstock

Posłowie z sejmowej Komisji Polityki Senioralnej wizytowali Instytut Reumatologii w Warszawie. Ich wizyta ma związek z zapowiadanym rozszerzeniem działalności tej jednostki naukowej. Ma tam powstać Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

Już po raz drugi sejmowa Komisja Polityki Senioralnej zajmowała się planowanym przez Radę Ministrów przekształceniem Instytutu Reumatologii na Spartańskiej w Warszawie w Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

Tym razem na wyrażone wcześniej życzenie i zaproszenie dyrektora placówki dr Piotra Bednarskiego, posłowie odwiedzili tę jednostkę naukowo-badawczą. Spotkali się również z pracownikami i przedstawicielami Rady Naukowej Instytutu oraz prof. Witoldem Tłustochowiczem, krajowym konsultantem w dz. reumatologii.

Podczas tego spotkania, posłowie z Komisji Polityki Senioralnej zwiedzili również kliniki i specjalistyczne zakłady Instytutu.

W pierwszej kolejności, w ramach planowanego przekształcenia Instytutu, na remonty i dostosowanie pomieszczeń do rozszerzenia działalności jednostki o specjalność geriatryczną, przeznaczonych zostanie ponad 22 mln zł z budżetu rządowego i Ministerstwa Zdrowia. Jak podano w informacji prasowej, większość tych środków zostanie wydana na dostosowanie nowych pomieszczeń na potrzeby działalności geriatrycznej części Instytutu.

Dr Piotr Bednarski, dyrektor Instytutu Reumatologii podczas spotkania z posłami zapewnił po raz kolejny, że żadna ewentualna zmiana w Instytucie nie odbędzie się kosztem leczonych do tej pory pacjentów reumatologicznych.

- Przeciwnie - działania podejmowane obecnie powodują, że reumatologia rozwija się. Na przykład zwiększyliśmy liczbę przyjmowanych pacjentów o około trzy tysiące rocznie względem lat poprzednich - mówił dyrektor.

Bardzo ważnym obszarem działalności nowego Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji ma stać się kształcenie specjalistów różnego szczebla w zakresie kompleksowego pomagania osobom starszym i starzejącym się.

- Już w tej chwili wiemy, że geriatrów i gerontologów brakuje, a wskaźniki demograficzne nie pozwalają mieć złudzeń, że będzie ich potrzebnych coraz więcej. Sprawa jest nagląca - mówił dyrektor Piotr Bednarski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.