Interferie SA: dobre wyniki za pierwsze półrocze 2015 r.
Autor: DKX/Rynek Seniora   13 sierpnia 2015 12:38

Spółka Interferie SA w pierwszym półroczu 2015 r. wypracowała zysk netto na poziomie blisko 1,7 mln zł - wynik lepszy o 2 mln zł niż w tym samym okresie 2014 r.

Ponadto spółka odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży, osiągając 19,85 mln zł w porównaniu do 17,9 mln zł uzyskanych w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Zarząd Interferie SA prognozuje, że również kolejne miesiące będą pomyślne dla spółki.

- W ostatnich miesiącach odnotowaliśmy zdecydowany wzrost przychodów - na koniec czerwca 2015 r. przychody ze sprzedaży wynosiły: 19,85 mln zł - o prawie 2 mln zł więcej w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, kiedy to uzyskaliśmy 17,9 mln zł. Do tego dochodzi jedynie trzyprocentowy wzrost kosztów. Tak dobre wyniki to efekt przyjętej przez nas strategii polegającej na restrukturyzacji kosztów oraz nowych kanałach sprzedaży, nowych sposobach dotarcia do klientów z ofertą spółki. Nie bez znaczenia jest również nasza weryfikacja umów z dostawcami oraz podpisanie kilku nowych umów zwiększających nasze przychody. Wszystkie te działania przynoszą pozytywne efekty w postaci wymiernych wyników finansowych - podkreśla Jan Koman, prezes zarządu Interferie S.A.

W raporcie za pierwsze półrocze 2015 r. Interferie mogą pochwalić się zyskiem netto w wysokości 1 696 tys. złotych. W tym samym okresie roku minionego spółka odnotowała stratę w wysokości 356 tys. zł. Znacząco wzrosły również wszystkie wskaźniki rentowności.

Nakłady inwestycyjne w pierwszym półroczu bieżącego roku były stosunkowo niewielkie i wyniosły około 1 mln złotych.

Spółka Interferie z siedzibą w Lubinie od ponad 20 lat działa na rynku turystycznym, oferując wypoczynek w swoich ośrodkach w wielu atrakcyjnych miejscach Polski oraz pośrednicząc w organizacji kolonii, wczasów oraz pobytów profilaktyczno-leczniczych i sanatoryjno-rehabilitacyjnych. Spółka posiada ośrodki w Świnoujściu, Szklarskiej Porębie, Świeradowie Zdroju, Dąbkach, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim i Głogowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.