Katowice: bezpłatne konsultacje w razie problemów z pamięcią

ZDROWIE

Autor: Neuro-Care/Rynek Seniora   23 listopada 2015 12:05


Katowice: bezpłatne konsultacje w razie problemów z pamięcią W Polsce na zaburzenia pamięci może cierpieć nawet 500 tys. osób. Fot. Neuro-Care

Bezpłatne badania pamięci oferuje Klinika Neuro-Care w Katowicach podczas konsultacji od 30 listopada br. w ramach akcji profilaktycznej „Pamiętaj o Pamięci”.

Najczęściej problemy z pamięcią tłumaczymy roztargnieniem lub nadmiarem obowiązków i bagatelizujemy sprawę. Nie zawsze jednak jest to rozsądne zachowanie z naszej strony, gdyż jak zapewniają specjaliści - lepiej dmuchać na zimne. 

- Nawet z pozoru niewinne zapominanie może komplikować nasze życie, a co najważniejsze sygnalizować poważniejsze problemy. Jeśli zauważamy niepokojące objawy np. mamy kłopoty z zapamiętaniem i przywołaniem ważnych faktów, musimy wszystko zapisywać, ciągle szukamy potrzebnych słów, mamy problemy z koncentracją, zaburzenia orientacji oraz odczuwamy niepokój i lęk z tym związany - nie lekceważmy tego. Problem może dotyczyć nas samych, ale także naszych najbliższych: rodziców, dziadków czy przyjaciół - mówi dr n. med. Gabriela Kłodowska-Duda z kliniki Neuro-Care w Katowicach, która jest organizatorem akcji.

W Polsce na zaburzenia pamięci może cierpieć nawet 500 tys. osób, zaś ryzyko ich pojawienia się rośnie wraz z wiekiem. Najczęściej dotyczą one ludzi starszych, po 50 i 60 roku życia, ale nie jest to regułą. Niezależnie od wieku, mogą mieć one różnorodne podłoże, często dość niewinne takie jak stres czy przemęczenie, ale ich źródłem może być również poważna choroba.

Jak i gdzie leczyć zaburzenia pamięci
- Specjaliści w dziedzinie zaburzeń pamięci z naszej placówki będą do dyspozycji pacjentów powyżej 50 roku życia, którzy zaobserwowali u siebie lub u swoich najbliższych wyżej wymienione objawy. Nasza akcja ma na celu uświadomienie ludziom, że problemy z pamięcią to powszechny problem, który można i warto leczyć, a także mu zapobiegać. Schorzenie nieleczone, może się pogłębiać i znacząco wpływać na nasze życie. Im wcześniej dostrzeżemy problem i wdrożymy leczenie, tym lepiej - wyjaśnia dr Kłodowska-Duda.

Jak wyglądają takie konsultacje? Podczas spotkania psycholog wykona z pacjentem testy weryfikujące stopień zaawansowania zaburzeń, a neurolodzy w oparciu o wyniki będą doradzać w zakresie zaburzeń pamięci.

- Konsultacja pozwoli ustalić, czy obawy związane z zaburzeniami pamięci występujące u pacjenta są zasadne i czy kwalifikują się one do terapii u specjalisty. Podczas spotkania podpowiemy, jak wygląda diagnostyka zaburzeń pamięci i jak można je leczyć - mówi ekspert.

Najbliższe spotkania ze specjalistami neurologami będą się odbywały w okresie od 30.11.2015 do 4.12.2015r. w Centrum Leczenia Choroby Alzheimera kliniki Neuro-Care, ale również w terenie, w wybranych przychodniach na terenie Śląska, w których będą widoczne plakaty informujące o akcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.