Katowickie Centrum Onkologii z umową na oddział geriatryczny

ZDROWIE

Autor: PAP/Rynek Seniora   30 marca 2018 10:54


Katowickie Centrum Onkologii z umową na oddział geriatryczny Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śląski oddział NFZ przedłuży aneksem do końca czerwca umowę na świadczenia na oddziale geriatrii Katowickiego Centrum Onkologii (KCK). Miała wygasnąć z końcem marca. Ciągłość opieki nad starszymi pacjentami będzie zachowana - zapewniono.

Wcześniej dyrektor KCK Włodzimierz Migacz zapowiedział, że w związku z brakiem kontraktu od 1 kwietnia świadczenia dla pacjentów na tym oddziale będą odpłatne. Leczy się tam z reguły 40-50 chorych.

- Nie informowałem jeszcze pacjentów i rodzin, nie zmuszalibyśmy zresztą osób już przyjętych do płacenia, próbując jakoś się zbilansować. Kolejni przyjmowani pacjenci byliby jednak uprzedzani o konieczności zapłaty za leczenie - powiedział w czwartek (29 marca) dyrektor.

Jak poinformowała rzeczniczka śląskiego NFZ Małgorzata Doros, w czwartek prezes NFZ poinformował dyrektora śląskiego oddziału o wyrażeniu zgody na przedłużenie obowiązywania umowy do 30 czerwca 2018 r.

- W związku z tym przedstawiciele Katowickiego Centrum Onkologii zostali zaproszeni do podpisania aneksu do umowy w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie geriatria - hospitalizacja. Pragniemy uspokoić wszystkich pacjentów leczących się w oddziale geriatrycznym - ciągłość udzielania świadczeń zostanie zachowana - podkreśliła rzeczniczka.

Dyrektor Migacz z zadowoleniem przyjął tę decyzję, zaznaczył jednak, że nie jest w pełni usatysfakcjonowany. - To jedynie odłożenie problemu w czasie, bo w czerwcu znów trzeba będzie się z nim zmierzyć - wskazał.

Jego zdaniem trudna sytuacja oddziałów geriatrycznych w kraju to efekt nieuwzględnienia geriatrii w sieci szpitali. Przy wprowadzaniu sieci argumentowano, że pacjenci potrzebujący takiej opieki znajdą ją w oddziałach wewnętrznych. - To niesłuszne podejście, bo są to chorzy o specyficznych potrzebach. Internista i geriatra to nie to samo, podobnie jak pediatra i neonatolog. Potrzebujemy geriatrów i oddziałów geriatrycznych, społeczeństwo się starzeje - podkreślił dyrektor.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR