Kościerzyna: szpital zaprasza kobiety w wieku 50-69 lat na mammografię

ZDROWIE

Autor: Rynek Seniora   23 listopada 2015 10:41


Kościerzyna: szpital zaprasza kobiety w wieku 50-69 lat na mammografię Szpital w Kościerzynie realizuje mammografię w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Fot. archiwum

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie (Pomorskie) przypomina, że w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych realizuje Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Program skierowany jest do grupy kobiet najbardziej zagrożonych tym nowotworem - w wieku od 50 do 69 lat: które przez ostatnie dwa lata nie miały wykonywanej mammografii w ramach programu lub otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy.

Szpital w Kościerzynie zajął w 2013 r. pierwsze miejsce w województwie pomorskim w audycie klinicznym cyfrowych zdjęć mammograficznych przeprowadzonym przez Centralny Ośrodek Koordynujący. Zakład Diagnostyki Obrazowej tej placówki zdobył 106 punktów na 122 punkty możliwe do otrzymania.

Ocena zdjęć mammograficznych wykonywana jest corocznie dla wszystkich świadczeniodawców biorących udział w Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Przeprowadzana jest centralnie, zgodnie z aktualizowanymi każdego roku zasadami audytu klinicznego opracowanymi przez Centralny Ośrodek Koordynujący we współpracy z Sekcją Chorób Piersi PLTR, zaakceptowanymi przez krajowego konsultanta w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej oraz Ministerstwo Zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.