Kraków: rozpoczęły się zajęcia na Uniwersytecie Niegasnącej MłodościPAP/Rynek Seniora - 05 września 2018 09:25


Około 200 seniorów uczestniczyło we wtorek (4 września) w zajęciach na Uniwersytecie Niegasnącej Młodości w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie. Kolejne spotkania o tematyce zdrowotnej odbędą się 18 września.

- Uniwersytet Niegasnącej Młodości obejmuje cykl atrakcyjnych wykładów z różnych dziedzin medycyny i z zakresu ochrony zdrowia. Prowadzą je specjaliści z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Cykl skierowany jest do osób w wieku 60+, dla których zdrowie jest najważniejsze - powiedziała pomysłodawczyni Uniwersytetu i dyrektor szpitala Jana Pawła II Anna Prokop-Staszecka.

Uniwersytet Niegasnącej Młodości działa od 2013 r. Zajęcia odbywają się w trybie rocznym, dwa razy w miesiącu, i są bezpłatne. Wtorkowe zajęcia były pierwszymi po przerwie wakacyjnej.

Najbliższe spotkania 18 września, 2 i 16 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia. Każde jest poświęcone innej tematyce. - To wspaniała okazja do zadawania pytań i dyskusji - zachęcała Prokop-Staszecka.

Warunkiem przyjęcia na Uniwersytet jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go do Biura Marketingu i Edukacji (budynek A IV) w szpitalu Jana Pawła II. - Mile widziane jest zaangażowanie w wolontariat - praca na rzecz innych osób lub instytucji i złożenie sprawozdania po takiej działalności. Staramy się aktywizować seniorów do zaangażowania się dla dobra ogółu, bo seniorzy i ich doświadczenie może być cenne dla kolejnych pokoleń - dodała pomysłodawczyni Uniwersytetu.

Każdego roku w spotkania uczestniczy około 200 osób, ale w sali, w której odbywają się prelekcje i dyskusje, może pomieścić więcej, dlatego mile widziani są nowi studenci.