Kraków: rozpoczęły się zajęcia na Uniwersytecie Niegasnącej Młodości

ZDROWIE

Autor: PAP/Rynek Seniora   05 września 2018 09:25


Kraków: rozpoczęły się zajęcia na Uniwersytecie Niegasnącej Młodości Fot. Shutterstock

Około 200 seniorów uczestniczyło we wtorek (4 września) w zajęciach na Uniwersytecie Niegasnącej Młodości w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie. Kolejne spotkania o tematyce zdrowotnej odbędą się 18 września.

- Uniwersytet Niegasnącej Młodości obejmuje cykl atrakcyjnych wykładów z różnych dziedzin medycyny i z zakresu ochrony zdrowia. Prowadzą je specjaliści z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Cykl skierowany jest do osób w wieku 60+, dla których zdrowie jest najważniejsze - powiedziała pomysłodawczyni Uniwersytetu i dyrektor szpitala Jana Pawła II Anna Prokop-Staszecka.

Uniwersytet Niegasnącej Młodości działa od 2013 r. Zajęcia odbywają się w trybie rocznym, dwa razy w miesiącu, i są bezpłatne. Wtorkowe zajęcia były pierwszymi po przerwie wakacyjnej.

Najbliższe spotkania 18 września, 2 i 16 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia. Każde jest poświęcone innej tematyce. - To wspaniała okazja do zadawania pytań i dyskusji - zachęcała Prokop-Staszecka.

Warunkiem przyjęcia na Uniwersytet jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go do Biura Marketingu i Edukacji (budynek A IV) w szpitalu Jana Pawła II. - Mile widziane jest zaangażowanie w wolontariat - praca na rzecz innych osób lub instytucji i złożenie sprawozdania po takiej działalności. Staramy się aktywizować seniorów do zaangażowania się dla dobra ogółu, bo seniorzy i ich doświadczenie może być cenne dla kolejnych pokoleń - dodała pomysłodawczyni Uniwersytetu.

Każdego roku w spotkania uczestniczy około 200 osób, ale w sali, w której odbywają się prelekcje i dyskusje, może pomieścić więcej, dlatego mile widziani są nowi studenci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR