Kraków szuka pomysłów na rozwój Uzdrowiska Swoszowice

ZDROWIE

Autor: MK/Rynek Seniora   23 czerwca 2015 11:07


Kraków szuka pomysłów na rozwój Uzdrowiska Swoszowice Fot. Fotolia

Krakowski magistrat zaprasza firmy do składania oferty cenowej na opracowanie "Planu Rozwoju dla Osiedla Uzdrowisko Swoszowice Miasto”. Kraków chce zwiększyć jego atrakcyjność turystyczną i leczniczą.

Władze miasta podkreślają, że Uzdrowisko Swoszowice to jedyne w Polsce i jedno z niewielu w Europie uzdrowisk, które funkcjonuje na obszarze dużej aglomeracji miejskiej.

Plan Rozwoju dla Osiedla Uzdrowisko Swoszowice powinien obejmować m.in. prawne podstawy funkcjonowania uzdrowiska, streszczenie zawierające najważniejsze elementy Planu, czas trwania, mapkę sytuacyjną, cele programu i środki na ich realizację wraz z orientacyjnym kosztem, charakterystykę obecnej sytuacji na obszarze Uzdrowiska sporządzoną w oparciu o dane liczbowe GUS. 

Pod uwagę będą brane także ekspertyzy, dokumenty planistyczne i inne opracowania, przedstawiające potencjał uzdrowiskowy, ze szczególnym uwzględnieniem turystyki i rekreacji, lecznictwa uzdrowiskowego, opis kluczowych problemów i wyzwań stojących przed uzdrowiskiem, a w szczególności tych, które stanowią barierę dla rozwoju turystyki i rekreacji.

- Ważne jest także nawiązanie do strategicznych dokumentów dotyczących rozwoju przestrzenno-społeczno-gospodarczego gminy i regionu, w tym: Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Strategii rozwoju Krakowa; Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa - czytamy na oficjalnej stronie internetowej miasta.

Opracowanie powinno uwzględniać także wskaźniki rozwoju osiedla: liczbę obiektów nowej lub zmodernizowanej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, wzrost liczby turystów odwiedzających gminę uzdrowiskową, liczbę nowych miejsc pracy, wzrost dochodów gminy, plan finansowy z podziałem na nazwę zadań, w tym środki publiczne i prywatne, instytucje i podmioty uczestniczące we wdrażaniu.

Plan należy wykonać w jednym egzemplarzu w formie pisemnej i elektronicznej, w terminie do 30 października 2015 r. Ofertę należy złożyć do 3 lipca 2015 r. na adres Biura ds. Ochrony Zdrowia UMK: bz.umk@um.krakow.pl. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.krakow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.