Lewiatan: podwyżki też dla pielęgniarek opieki paliatywnej
Autor: Lewiatan, MK/Rynek Seniora   26 czerwca 2015 14:56

Minister zdrowia obiecuje wzrost wynagrodzeń w ramach kontraktów szpitalnych tylko jednej grupie pielęgniarek. Co z pozostałymi, które pracują w podstawowej opiece zdrowotnej, ambulatoryjnej opiece specjalistycznej czy opiece paliatywnej i hospicyjnej - pyta dr Dobrawa Biaduń, ekspertka Konfederacji Lewiatan.

Nowy minister zdrowia zapowiedział podwyżki dla pielęgniarek i położnych. Pieniądze na wyższe wynagrodzenia mają pochodzić z Narodowego Funduszu Zdrowia. Szpitale będą więc musiały aneksować umowy z NFZ. Zdaniem Konfederacji Lewiatan podwyżka powinna objąć nie tylko pielęgniarki zatrudnione w szpitalach.

- Minister obiecuje wzrost wynagrodzeń w ramach kontraktów szpitalnych, tylko jednej grupie pielęgniarek - mówi Dobrawa Biaduń. - To niesprawiedliwe. Co z pozostałymi, które pracują w podstawowej opiece zdrowotnej, ambulatoryjnej opiece specjalistycznej czy opiece paliatywnej i hospicyjnej? - pyta.   

- W szpitalach jest obecnie zatrudnionych ponad 100 tys. pielęgniarek, drugie tyle pracuje jednak w pozostałych placówkach ochrony zdrowia?  placówkach pracuje jednak też ponad 100 tys. Co z nimi? – dodaje.  

Zdaniem Lewiatana ministerstwo zdrowia nie powinno faworyzować tylko jednej, wybranej grupy pracowników.  – Jeśli resort chce podwyższyć zarobki pielęgniarkom i położnym, to powinno zadbać, aby nowe regulacje objęły wszystkie osoby, bez względu na to, czy pracują w szpitalach, czy przychodniach – uważa Konfederacja. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.