Łódź: konferencja „Zdrowy Kręgosłup” dla seniorówRynek Seniora - 14 marca 2018 13:59


16 marca 2018 r. odbędzie się druga z cyklu bezpłatnych konferencji zdrowotnych dla osób 60+, organizowanych przez DOZ Fundację dbam o zdrowie. Tym razem seniorzy dowiedzą się, jak prawidłowo dbać o kręgosłup. Konferencja odbędzie się w Łodzi, w Centrum Handlowym Sukcesja przy Al. Politechniki 1 (poziom -1). Rozpoczęcie o godz. 12.00.

W spotkaniu udział wezmą eksperci w zakresie fizjoterapii, nordic-walking oraz tai-chi. Seniorzy dowiedzą się, co robić, by jak najdłużej zachować kręgosłup w dobrej formie, jak prawidłowo chodzić z kijkami, a także jak dzięki zajęciom rekreacyjno - ruchowym osiągnąć harmonię ciała i ducha.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Krzysztof Cwynar, piosenkarz, kompozytor i społecznik.
Podczas spotkania odbędzie się także wspólne układanie mandali według projektu Anny Pacholik, studentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Konferencja „Zdrowy Kręgosłup” będzie drugim z cyklu spotkaniem zaplanowanym na 2018 rok przez DOZ Fundację dbam o zdrowie z myślą o osobach starszych. 16 lutego 2018 r. ponad 100 seniorów słuchało wykładów ekspertów na temat zdrowia mózgu. 27 lutego 2018 r. odbyło się z kolei spotkanie muzyczne pt. „Piosenka niejedno ma imię” z udziałem studentek ostatniego roku Akademii Muzycznej w Łodzi.

Konferencje i spotkania dla osób 60+ są elementem realizowanej przez DOZ Fundację dbam
o zdrowie misji pomocy seniorom. Każde ze spotkań dotyczyć będzie innego zagadnienia zdrowotnego, istotnego dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia seniorów. Spotkania odbywać się będą regularnie raz w miesiącu w łódzkim centrum handlowym Sukcesja przy Al. Politechniki 1 (poziom -1).