Łódź: nie pomogły protesty seniorów, w szpitalu im. Jordana "zniknęło" 70 łóżek

ZDROWIE

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   08 lipca 2019 08:47


Łódź: nie pomogły protesty seniorów, w szpitalu im. Jordana "zniknęło" 70 łóżek Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dwa oddziały chorób wewnętrznych i geriatrii, które działały w szpitalu im. Jordana przy ul. Przyrodniczej w Łodzi (to część Miejskiego Centrum Medycznego im. Jonschera), zostały zlikwidowane.

Przeciwko planom likwidacji oddziałów protestowali łódzcy seniorzy, którzy leczyli się przy ul. Przyrodniczej. Powołali nawet Komitet Społeczny Obrony Szpitala i napisali petycję w tej sprawie.  Oddziały były wyremontowane i wyposażone w sprzęt WOŚP.

"Jesteśmy jednym z najszybciej starzejących się miast w kraju, a łóżek geriatrycznych jest za mało. Dlaczego miasto chce zlikwidować kolejne? - pytała jedna z kobiet, która podpisała petycję. Zaznaczała, że seniorzy mają obawy, iż po zmianach nie będą mieli gdzie się leczyć.

To nie pomogło - zlikwidowano w sumie 70 łóżek. 

Michał Banaś, zastępca dyrektora ds. administracyjnych i organizacji zarządzania Miejskiego Centrum Medycznego uspokaja, że przy ul. Przyrodniczej powstaje Miejskie Centrum Opieki nad Seniorami; działa tam już dom dziennego pobytu oraz centrum rehabilitacyjne, a niebawem ma ruszyć zakład opiekuńczo-leczniczy.

W Gazecie Wyborczej wyjaśnia, że w Łodzi "dramatycznie brakuje ZOL-i, które zapewniają rehabilitację i opiekę osobom opuszczającym szpital". Dodaje, że ci, którzy nie potrzebowali już leczenia, a jedynie opieki pielęgnacyjnej, z konieczności trafiali do szpitala przy ul. Przyrodniczej. Banaś zapewnia, że obecnie pacjenci, którzy potrzebują opieki szpitalnej, są przyjmowani do placówki im. Jonschera przy ul. Milionowej.

Prof. Tomasz Kostka, konsultant krajowy w dziedzinie geriatrii, podkreśla, że ZOL-e, choć są potrzebne, nie są w stanie zastąpić szpitali.

Więcej: wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR