Łódź: seniorzy protestują przeciwko likwidacji łóżek w szpitalu im. Jonschera

ZDROWIE

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   29 maja 2019 12:16


Łódź: seniorzy protestują przeciwko likwidacji łóżek w szpitalu im. Jonschera Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Seniorzy nie chcą, by od lipca br. na internie i geriatrii w Miejskim Centrum Medycznym im. Jonschera przy ul. Przyrodniczej w Łodzi zlikwidowano 70 łóżek. Powołali Komitet Społeczny Obrony Szpitala, a pod petycją z protestem  zebrali ponad 1500 podpisów.

"Jesteśmy jednym z najszybciej starzejących się miast w kraju, a łóżek geriatrycznych jest za mało. Dlaczego miasto chce zlikwidować kolejne? - pyta jedna z kobiet, która podpisała petycję. Dodaje, że seniorzy mają obawy, iż po zmianach nie będą mieli gdzie się leczyć.

Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za sprawy zdrowotne, informuje, że w związku z zaplanowanymi zmianami przybędzie łóżek internistycznych w placówce Miejskiego Centrum Medycznego przy ul. Milionowej.

O tym, że zmiana lokalizacji będzie dla pacjentów korzystna, przekonuje też dr Kamil Szyszow, zastępca dyrektora MCM ds. medycznych. Tłumaczy, że przy Milionowej jest dostęp do bloku operacyjnego, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, pracowni obrazowych i endoskopowych, czy intensywnej terapii.

Jednak ani wiceprezydent, ani dyrektor, nie mówią o liczbie łóżek, których ma przybyć na Milionowej. Określają, że wielkość oddziału "będzie dostosowana do potrzeb" - pisze Gazeta Wyborcza.

Kolejnym krokiem ma być stworzenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego na 70 łóżek. "My nie potrzebujemy ZOL-u, tylko zwykłego szpitala" - twierdzą seniorzy.

Więcej: wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR