Łomża: chcą stworzyć oddział geriatryczny i dom opieki

ZDROWIE

Autor: 4lomza.pl/Rynek Seniora   15 stycznia 2016 14:19


Łomża: chcą stworzyć oddział geriatryczny i dom opieki Za utworzeniem geriatrii w Łomży jest konsultant wojewódzki w dziedzinie geriatrii. Fot. Fotolia

Za utworzeniem udziału geriatrycznego w Szpitalu Wojewódzkim im. kard. S. Wyszyńskiego w Łomży (Podlaskie) są pacjenci, lekarze i dyrekcja placówki - twierdzi portal 4lomza.pl.

Już co szósty mieszkaniec Łomży jest w wieku podeszłym. W 2050 roku mieszkańców ma być o 1/3 mniej, ale seniorów ma być ponad trzy razy więcej niż młodych.

 - Jesteśmy zainteresowani nowym poddziałem, ale chcemy, aby było zapewnienie jego finansowanie - mówi dr Hanna Majewska-Dąbrowska, zastępca dyrektora szpitala ds. lecznictwa. - Niestety NFZ nie ma na to dodatkowej puli pieniędzy.

NFZ widzi potrzebę, ale zamiast oddziału zaproponował wyodrębnienie pod ten cel części łóżek oddziału wewnętrznego i finansowanie usług w ramach jego puli, na co dyrekcja zgodzić się nie zamierza.

Za utworzeniem geriatrii w Łomży jest za to konsultant wojewódzki w tej dziedzinie. Prof. Barbara Bień alarmuje, że w województwie podlaskim jest tylko 21 łóżek geriatrycznych. Osobnym problemem są lekarze geriatrii, których w Łomży nie ma wcale, a w całym województwie jest tylko 13

W Łomży potrzebny jest oddział geriatryczny, w którym pacjenci będą mieli zapewnione kompleksowe leczenie, a przede wszystkim planowanie i koordynowanie dalszego leczenia, które musi być kontynuowane po wyjściu ze szpital, dlatego też potrzebne są domy opieki nad osobami starszymi: zakład opiekuńczo-leczniczy i zakład opieki dziennej.  

Więcej: 4lomza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.