Lublin: szpital ograniczył przyjmowanie pacjentów z powodu absencji pielęgniarek

ZDROWIE

Autor: PAP/Rynek Seniora   21 czerwca 2018 12:02


Lublin: szpital ograniczył przyjmowanie pacjentów z powodu absencji pielęgniarek Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie ograniczył planowe przyjęcia pacjentów z powodu absencji personelu pielęgniarskiego. Ponad 150 pielęgniarek i położnych spośród 600 tam zatrudnionych przebywało w środę na zwolnieniach lekarskich.

Na oddziałach, na których najwięcej pielęgniarek przebywa na zwolnieniach, przesuwane są terminy planowych zabiegów. Przyjęcia pacjentów i zabiegi w trybie pilnym odbywają się. Zapewnione jest pełne bezpieczeństwo pacjentów - powiedziała rzeczniczka szpitala Anna Guzowska.

Liczba pielęgniarek przebywających na zwolnieniach lekarskich rośnie w tym szpitalu od poniedziałku, kiedy to na zwolnieniach było około stu pielęgniarek. We wtorek zwolnienia dostarczyło ponad 100 pielęgniarek, w środę już przeszło 150.

W poniedziałek do dyrekcji szpitala trafiło pismo od Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych z żądaniem podwyżek płac. - Wysokość żądań płacowych przekracza możliwości finansowe szpitala - powiedziała Guzowska.

- Byliśmy w sporze zbiorowym na tle płacowym ze związkiem pielęgniarek. We wrześniu ubiegłego roku podwyżki zostały wynegocjowane. Teraz pojawiły się kolejne żądania - dodała Guzowska.

Przewodnicząca szpitalnej organizacji Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Anna Matysek, w przysłanej PAP informacji podkreśliła, że związek "nie prowadzi na chwilę obecną jakichkolwiek działań i akcji protestacyjnych". Potwierdziła, że związek wystąpił do dyrekcji szpitala z żądaniami dotyczącymi podwyżek płac i poprawy warunków pracy pielęgniarek i położnych.

Matysek zaznaczyła, że szpitala nie poinformował związku o nieobecności pielęgniarek i położnych wynikających ze zwolnień lekarskich. "Z bieżących rozmów z członkami związku wiemy, że specyfika i forma pracy w wielu jednostkach szpitala powoduje przemęczenie i liczne schorzenia. Przykładem są m.in. pojedyncze dyżury w nocy, często połączone z jednoczesną obsługą przez jedną pielęgniarkę oddziału i izby przyjęć" - napisała Matysek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR