Lubuskie: 500 tys. zł na aktywizację osób niepełnosprawnych

ZDROWIE

Autor: DK/Rynek Seniora   07 kwietnia 2016 11:23


Lubuskie: 500 tys. zł na aktywizację osób niepełnosprawnych Cel konkursu w województwie lubuskim to wyłonienie ofert oraz zlecenie fundacjom i organizacjom pozarządowym zadań związanych z rehabilitacją niepełnosprawnych. Fot. Shutterstock

Ruszył pierwszy otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2016 r. na terenie województwa lubuskiego w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczy na to 500 tys. zł.

Celem konkursu jest wyłonienie ofert i zlecenie fundacjom, organizacjom pozarządowym realizację zadań publicznych województwa lubuskiego w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Należą do nich m. in.: organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych - aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby; prowadzenie kampanii informacyjnych na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji; promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego.

Oferty na realizację zadań publicznych należy składać do dnia 26 kwietnia 2016 r. w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze, drogą pocztową lub do Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego z siedzibą w Gorzowie Wlkp.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.