Mazowsze: kilka szpitali powiatowych zagrożonych likwidacją?

ZDROWIE

Autor: Echo Dnia/Rynek Seniora   22 grudnia 2016 12:00


Mazowsze: kilka szpitali powiatowych zagrożonych likwidacją? Według posłów sieć szpitali może doprowadzić do wyeliminowania w praktyce z funkcjonowania kilku, a może nawet kilkunastu placówek na Mazowszu. Fot. Paweł Pawłowski PTWP

Reforma organizacji służby zdrowia w opinii polityków PO może doprowadzić do zamknięcia niektórych mazowieckich szpitali. Ich zdaniem zostaną zlikwidowane szpitale w Radzyminie, Przysusze i Zwoleniu.

Według posłów sieć szpitali może doprowadzić do wyeliminowania w praktyce z funkcjonowania kilku, a może nawet kilkunastu placówek na Mazowszu.

Zdaniem polityków zagrożone są m.in szpitale w Radzyminie, Przysusze i Zwoleniu.

Za funkcjonowaniem małej przysuskiej placówki przemawia chociażby odległość jaką musieliby pokonywać pacjenci oraz rodziny chorych w drodze do innych szpitali to praktycznie nie ma szans by została ona uwzględniona w sieci.

W szpitalu w Zwoleniu działają obecnie trzy oddziały: długoterminowej opieki medycznej, paliatywny i wewnętrzny, które obsługują w zasadzie cały region. 

- Osób starszych jest coraz więcej, nie zawsze opieka w domu jest możliwa. Często osoby starsze potrzebują „wzmocnienia” poprzez krótkotrwały pobyt w małym szpitalu, blisko domu i rodziny - mówi Bogusława Jaworska, burmistrz Zwolenia.

 Jak podaje resort zdrowia system publicznej opieki zdrowotnej ma objąć lecznictwo szpitalne oraz lecznictwo ambulatoryjne, czyli leczenie w przychodniach przyszpitalnych i nocną opiekę lekarską. W sieci będą mogły znaleźć się te placówki, które udzielają świadczeń w trybie hospitalizacji oraz te, gdzie funkcjonuje izba przyjęć albo szpitalny oddział ratunkowy. Drugiego warunku nie będzie musiała spełniać jedynie część placówek, na przykład szpitale onkologiczne czy pulmonologiczne.

Więcej: www.echodnia.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.