Medicalgorithmics: będą nowe rozwiązania w telerehabilitacji kardiologicznej
Autor: Newseria/Rynek Seniora   26 sierpnia 2015 13:01

Działająca na rynku medycznym technologiczna spółka Medicalgorithmics zapowiada wprowadzenie nowych rozwiązań do linii produktów związanych z diagnostyką kardiologiczną PocketECG.

- W tej chwili pracujemy nad komercjalizacją rozwiązania do telerehabilitacji kardiologicznej, które skierujemy początkowo głównie do USA i Australii - informuje agencję Newseria Piotr Żółkiewicz, członek rady nadzorczej spółki Medicalgorithmics. - To rozwiązanie, które jest gotowe do certyfikacji, obecnie znajduje się w fazie beta testów. Mam nadzieję, że już za rok od dzisiaj będziemy mogli zobaczyć pierwsze, pilotażowe przychody z tego zupełnie nowego produktu. Będzie on drugą nogą biznesową naszej firmy.

PocketECG, w skład którego wchodzą nowe rozwiązania, obejmuje całą rodzinę produktów związanych z diagnostyką kardiologiczną. Prace nad nimi trwały prawie dwa lata i były prowadzone w ramach działań badawczo-rozwojowych (R&D). Medicalgorithmics, jak podkreśla Piotr Żółkiewicz, jest spółką technologiczną, która w zasadzie nieustannie wykonuje tego rodzaju badania. Większość pracowników była i jest zatrudniona w zespołach R&D.

W Gdańsku funkcjonuje struktura do spraw hardware’u (sprzętu), gdzie projektowane są urządzenia, w Warszawie prowadzi prace grupa koncepcyjna, która analizuje rynek i poszukuje nowych rozwiązań, które wnoszą wartość dodaną dla pacjenta i lekarza, do ogólnej diagnostyki i dają się stosunkowo łatwo skomercjalizować.

Rozwiązania spółki mają na celu dostarczanie funkcjonalności powodujących m.in. obniżkę kosztów. Służba zdrowia cierpi obecnie na ogromne niedobory finansowe. Społeczeństwa się bowiem starzeją, a największe koszty związane z opieką medyczną dotyczą ostatniego etapu życia człowieka.

- W przyszłości na pewno będziemy mieli do czynienia ze wzmacnianiem się obecnych trendów - uważa Piotr Żółkiewicz. - Technologie takie jak nasza pozwalają zaoszczędzić na inwazyjnych procedurach operacyjnych, bo pozwalają wykryć zaburzenia np. pracy serca na znacznie wcześniejszym etapie. Widzimy, że instytucje regulujące rynki, czyli odpowiedniki NFZ, zaczęły już to dostrzegać i pomagają telediagnostyce w rozwoju. To coś, czego jeszcze pięć lat temu nie było. Obawialiśmy się, czy łatwo nam będzie wchodzić z naszymi rozwiązaniami na nowe rynki zagraniczne. Obecnie otoczenie regulacyjne wyraźnie nam sprzyja.

Ubiegłoroczne przychody ze sprzedaży spółki wyniosły przeszło 29,7 mln zł wobec 15,7 mln zł rok wcześniej. W zeszłym roku firma zarobiła netto ponad 14,5 mln zł, o ponad 30 proc. więcej niż podczas poprzednich dwunastu miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.