Microsoft zapowiada: rak jest jak wirus komputerowy, wyeliminujemy go w ciągu 5-10 lat

ZDROWIE

Autor: onet.pl/Rynek Seniora   29 września 2016 10:30


Microsoft zapowiada: rak jest jak wirus komputerowy, wyeliminujemy go w ciągu 5-10 lat Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Microsoft maksymalnie w ciągu dekady zamierza złamać kod komórek nowotworowych i przeprogramować je tak, by powróciły do prawidłowego stanu. Dokonać ma tego zbudowany z DNA molekularny komputer, który będzie wszczepiany do komórek.

Oprócz technologii informatycznych Microsoft prowadzi badania w kilku pozornie odległych dziedzinach, w tym w medycynie. Zatrudnia "małą armię" wybitnych biologów, programistów i inżynierów, którzy raka traktują jak wirus w systemie komputerowym - zauważa onet.pl.

Badacze z Microsoftu pracują m.in. nad stworzeniem komputera molekularnego zbudowanego z DNA, który po wszczepieniu do komórek będzie monitorował funkcjonowanie różnych układów i szukał w nich "usterek", takich jak nowotwory. Po wykryciu zmian patologicznych biologiczny komputer miałby oczyszczać wadliwy układ z komórek chorobowych i na nowo go uruchamiać.

Chris Bishop, dyrektor laboratorium w Microsoft Research twierdzi, że to, co dzieje się z komórkami rakowymi, to problem obliczeniowy.

Szef zespołu badawczego informatycznego giganta Andrew Philips uważa, że w ciągu pięciu, dziesięciu lat Microsoft będzie dysponował technologią pozwalającą na wprowadzenie do organizmu inteligentnego systemu molekularnego, który wykryje chorobę i ją zneutralizuje.

Zespół ds. zasad i narzędzi programowania stworzył już program naśladujący zachowanie zdrowej komórki. Teraz dane będzie można porównać z zachowaniem komórki rakowej, by stwierdzić, gdzie pojawił się problem i opracować optymalny sposób naprawy błędu.

Więcej: www.kobieta.onet.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR