MZ o negocjacjach z pielęgniarkami: porozumienia nadal brak

ZDROWIE

Autor: MZ/Rynek Seniora   13 sierpnia 2015 14:16


MZ o negocjacjach z pielęgniarkami: porozumienia nadal brak Nie doszło do porozumienia między resortem a pielęgniarkami ws. ich zarobków. Fot. PTWP Monika Kaczyńska

MZ opublikowało informację nt. spotkania podsekretarza stanu Cezarego Cieślukowskiego z przedstawicielami NRPiP oraz OZZPiP, które odbyło się 11 sierpnia.

Dotyczyło ono wzrostu finansowania świadczeń udzielanych przez pielęgniarki i położne w ramach umów zawartych z NFZ.

W trakcie spotkania strony podtrzymały swoje dotychczasowe stanowiska dotyczące prowadzonych negocjacji w zakresie wysokości dodatkowych środków na świadczenia opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki i położne w okresie od września 2015 roku do końca 2017 roku.

Przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zadeklarowali, że w przypadku niepodpisania porozumienia pomiędzy ministrem zdrowia i prezesem NFZ a stroną związkową nie będą sprzeciwiać się planom ministerstwa w zakresie przeznaczenia dodatkowych środków finansowych z NFZ na sfinansowanie świadczeń realizowanych przez pielęgniarki i położne.

Strona związkowa poinformowała również, że przedstawiciele związków zawodowych pielęgniarek i położnych działających u świadczeniodawcy będą brali udział w uzgadnianiu porozumienia dotyczącego sposobu podziału środków na wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Natomiast Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych stwierdziła, że nie jest przeciwna opiniowaniu w zakresie sposobu podziału tych środków przez przedstawiciela samorządu upoważnionego przez okręgową radę pielęgniarek i położnych, w przypadku gdy u danego świadczeniodawcy nie działają związki zawodowe, ale nie wie jakie decyzję będą podejmowały poszczególne okręgowe rady.

Uzgodniono, że w ramach konsultacji społecznych OZZPiP prześle do końca bieżącego tygodnia uwagi do projektu rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Kolejne rozmowy zaplanowano na 18 sierpnia br.

Więcej: http://www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.