MZ uzasadnia odwołanie konsultanta krajowego w dziedzinie reumatologii

ZDROWIE

Autor: PWX/Rynek Seniora   17 marca 2016 09:28


MZ uzasadnia odwołanie konsultanta krajowego w dziedzinie reumatologii Prof. Witold Tłustochowicz funkcję konsultanta krajowego pełnił od 2009 r. Fot. archiwum

Prof. Witold Tłustochowicz nie pełni już funkcji konsultanta krajowego w dziedzinie reumatologii; na tym stanowisku od 10 marca jest wakat. Wiemy jak Ministerstwo Zdrowia uzasadniło odwołanie konsultanta.

Jak przekazała nam oficjalnie rzecznik prasowy ministra zdrowia Milena Kruszewska, konsultant krajowy został odwołany gdyż "powołanie Pana Prof. dr hab. Witolda Tłustochowicza nastąpiło wbrew stanowisku Towarzystwa Naukowego, które rekomendowało innego kandydata".

Prof. Witold Tłustochowicz jest kierownikiem Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego. Funkcję konsultanta krajowego pełnił od 2009 r.

"Minister Zdrowia odwołał Pana Prof. dr hab. Witolda Tłustochowicza z funkcji konsultanta krajowego w dziedzinie reumatologii z dniem 10 marca 2016 r. na podstawie art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia (Dz. U. z 2015 r. poz. 126)" - podała nam rzecznik.

"Jednocześnie informuję, że wszczęta została procedura powołania konsultanta krajowego w dziedzinie reumatologii. W związku z tym na podstawie art. 4 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia, Minister Zdrowia wystąpił do Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego oraz do Naczelnej Rady Lekarskiej z prośbą o przedstawienie kandydata do pełnienia funkcji konsultanta krajowego w przedmiotowej dziedzinie" - czytamy w informacji przekazanej przez rzecznik portalowi rynekzdrowia.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.