Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych: nie podpisywaliśmy porozumienia z ministerstwem

ZDROWIE

Autor: MK/Rynek Seniora   06 sierpnia 2015 14:46


Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych: nie podpisywaliśmy porozumienia z ministerstwem Grażyna Rogala-Pawelczyk, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Fot. NIPiP

Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oświadcza, że - wbrew doniesieniom medialnym - 4 sierpnia br. nie zostało podpisane żadne porozumienie między przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i NRPiP - czytamy w oświadczeniu przesłanym mediom przez NRPiP.

„Wszelkie ustalenia, także te dotyczące tworzenia przepisów związanych z wymiarem czasu pracy i zakresem czynności w ramach świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki i położne, zawsze uzgadniane są przez Ministerstwo Zdrowia z reprezentującymi stronę społeczną przedstawicielami NRPiP i OZZPiP” - informuje.

Jak czytamy w oświadczeniu, w trosce o rzetelność przepływu informacji prezes NRPiP skierowała do Ministra Zdrowia pismo domagające się sprostowania oraz podjęła decyzję o zawieszeniu wszelkich rozmów z MZ do czasu jego opublikowania.  

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych odnosi się w ten sposób do komunikatu Ministerstwa Zdrowia, w którym resort informował, że 4 sierpnia br. w Ministerstwie Zdrowia został podpisany dokument o wzajemnej współpracy w zakresie tworzenia przepisów dotyczących wymiaru czasu pracy i zakresu czynności w ramach świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki i położne.  

Współpracę w tym zakresie zadeklarowali minister zdrowia i Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

W spotkaniu wzięli udział: minister zdrowia Marian Zembala, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych  Grażyna Rogala-Pawelczyk, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Tadeusz Jędrzejczyk oraz prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji Wojciech Matusewicz. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.