Narodowy Instytut Geriatrii ogłosi konkurs dla lekarzy. Stawką etaty rezydenckie

ZDROWIE

Autor: Ministerstwo Zdrowia, MK/Rynek Seniora   01 października 2015 14:10


Narodowy Instytut Geriatrii ogłosi konkurs dla lekarzy. Stawką etaty rezydenckie Konkurs dla lekarzy zainteresowanych geriatrią i gerontologią kliniczną ogłosi Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Fot. Fotolia

W Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher w Warszawie ogłoszony zostanie w tym roku konkurs dla lekarzy zainteresowanych geriatrią i gerontologią kliniczną - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Zwycięzcy konkursu otrzymają etaty rezydenckie i prawo do specjalizacji w dziedzinie geriatrii.

W informacji o konkursie ministerstwo przypomina także, że już w tym miesiącu uruchomiony zostanie tryb szybkiej ścieżki kształcenia geriatrów, który obejmuje 6-miesięczne szkolenie specjalistyczne prowadzone przez najbardziej doświadczonych polskich geriatrów dla internistów mających co najmniej 5 letni udokumentowany staż w zakresie chorób wewnętrznych i geriatrii.

„Jednocześnie w ścisłej współpracy ze środowiskiem geriatrów samodzielni pracownicy naukowi mający udokumentowane osiągnięcia naukowe i kliniczne w zakresie geriatrii mogą ubiegać się o uzyskanie dodatkowego miejsca szkoleniowego w trybie pozarezydenckim i przystąpienie do egzaminu specjalizacyjnego z geriatrii” - czytamy na stronie internetowej resortu zdrowia.

Resort przypomina także, że minister zdrowia przyznał 100 proc. miejsc szkoleniowych, zgodnie z zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez wojewodów.

„Jednocześnie informujemy, że w latach 2013-2014 w województwie mazowieckim 17 osób odbywało szkolenie w zakresie geriatrii. W chwili obecnej odbywa się postępowanie odwoławcze, w ramach którego zostaną przyznane dla zainteresowanych kandydatów/lekarzy miejsca rezydenckie w tym m.in. na geriatrię” - czytamy.

Więcej: www.mz.gov.pl

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.