Narodowy Instytut Geriatrii wciąż na etapie zapowiedzi

ZDROWIE

Autor: Gazeta Wyborcza Warszawa/Rynek Seniora   11 sierpnia 2015 14:40


Narodowy Instytut Geriatrii wciąż na etapie zapowiedzi Instytutem Reumatologii kieruje Piotr Bednarski.To właśnie na bazie tej instytucji miał powstać Narodowy Instytut Geriatrii. Fot. Archiwum

W listopadzie ma być gotowy Narodowy Instytut Geriatrii, który powstaje w Instytucie Reumatologii w Warszawie. Nie może jednak zatrudniać lekarzy czy starać się o pieniądze w NFZ, bo formalnie nie istnieje. Rząd, który miał go powołać, do tej pory się tym nie zajął.

25 miejsc geriatrycznych miało powstać w Instytucie Reumatologii przy Spartańskiej. Utworzenie tu Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji zapowiedziała premier Ewa Kopacz. Projekt rozporządzenia powołujący nową jednostkę był gotowy w marcu, ale do tej pory nie pojawił się w porządku obrad rządu.

Niepokoi to Piotra Bednarskiego, dyrektora Instytutu Reumatologii. Rozpoczął on już remont pawilonu, do którego przeniosą się ośrodek terapii biologicznej oraz poradnie i dzięki temu zwolni się miejsce dla kliniki geriatrii. Remont skończy się w listopadzie, ale formalnie wciąż nie rozszerzono działalności Instytutu Reumatologii o geriatrię.  

W tymczasem w Warszawie od października oddział geriatryczny otworzy Szpital Wolski. Liczyć ma 32 łóżka. Wstępny plan dotyczący utworzenia 15-łóżkowej geriatrii ma również Szpital Bielański.  

Na Mazowszu w tej chwili istnieją dwa oddziały geriatryczne na 20 łóżek. To bardzo mało, dlatego starsi pacjenci leczeni są na oddziałach internistycznych.

Więcej: www.warszawa.wyborcza.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.