NFZ: miejsce w kolejce do sanatorium można sprawdzić za darmoJW, NFZ/Rynek Seniora - 16 sierpnia 2016 12:21


W związku z oferowaniem płatnych SMS-ów, dzięki którym można sprawdzić swój status skierowania do sanatorium, NFZ przypomina, że nie ma konieczności płacenia za tego typu usługę, gdyż Fundusz oferuje ją za darmo.

- Oferowane przez stronę internetową sanatorium.mobi płatne powiadomienia SMS dotyczące statusu skierowania do sanatorium nie są usługą NFZ - tłumaczy Fundusz. 

Przypomina, że na stronie internetowej centrali Funduszu oraz stronach oddziałów wojewódzkich NFZ osoby oczekujące na wyjazd do sanatorium mogą w specjalnej przeglądarce sprawdzić swoje miejsce w kolejce do wyjazdu.

Przeglądarka https://skierowania.nfz.gov.pl jest jedyną oficjalną przeglądarką skierowań finansowanych przez NFZ. Żeby skorzystać z jej funkcji i sprawdzić aktualne informacje o statusie skierowania na leczenie uzdrowiskowe, wystarczy wpisać numer skierowania. Korzystanie z przeglądarki NFZ jest bezpłatne.

- W związku z docierającymi do NFZ informacjami, że do pacjentów rozsyłane są SMS-owe powiadomienia o zmianie statusu skierowań, Fundusz informuje, że nie powiadamia oczekujących pacjentów o ich miejscu w kolejce do sanatorium za pomocą SMS oraz e-mail - precyzuje NFZ w komunikacie.

System NFZ udostępnia świadczeniobiorcom odpersonalizowane informacje o skierowaniu na leczenie uzdrowiskowe obejmujące, oprócz nr. skierowania i informacji o kolejce, także datę wystawienia przez lekarza, datę wpływu do NFZ, dane dot. oddziału kierującego i oceny lekarza balneologa.