NFZ: miejsce w kolejce do sanatorium można sprawdzić za darmo

ZDROWIE

Autor: JW, NFZ/Rynek Seniora   16 sierpnia 2016 12:21


NFZ: miejsce w kolejce do sanatorium można sprawdzić za darmo Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W związku z oferowaniem płatnych SMS-ów, dzięki którym można sprawdzić swój status skierowania do sanatorium, NFZ przypomina, że nie ma konieczności płacenia za tego typu usługę, gdyż Fundusz oferuje ją za darmo.

- Oferowane przez stronę internetową sanatorium.mobi płatne powiadomienia SMS dotyczące statusu skierowania do sanatorium nie są usługą NFZ - tłumaczy Fundusz. 

Przypomina, że na stronie internetowej centrali Funduszu oraz stronach oddziałów wojewódzkich NFZ osoby oczekujące na wyjazd do sanatorium mogą w specjalnej przeglądarce sprawdzić swoje miejsce w kolejce do wyjazdu.

Przeglądarka https://skierowania.nfz.gov.pl jest jedyną oficjalną przeglądarką skierowań finansowanych przez NFZ. Żeby skorzystać z jej funkcji i sprawdzić aktualne informacje o statusie skierowania na leczenie uzdrowiskowe, wystarczy wpisać numer skierowania. Korzystanie z przeglądarki NFZ jest bezpłatne.

- W związku z docierającymi do NFZ informacjami, że do pacjentów rozsyłane są SMS-owe powiadomienia o zmianie statusu skierowań, Fundusz informuje, że nie powiadamia oczekujących pacjentów o ich miejscu w kolejce do sanatorium za pomocą SMS oraz e-mail - precyzuje NFZ w komunikacie.

System NFZ udostępnia świadczeniobiorcom odpersonalizowane informacje o skierowaniu na leczenie uzdrowiskowe obejmujące, oprócz nr. skierowania i informacji o kolejce, także datę wystawienia przez lekarza, datę wpływu do NFZ, dane dot. oddziału kierującego i oceny lekarza balneologa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR