NFZ walczy z kolejkami: przypomina o dostarczaniu oryginałów skierowań

ZDROWIE

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   24 czerwca 2016 08:58


NFZ walczy z kolejkami: przypomina o dostarczaniu oryginałów skierowań Jeśli w rejestracji nie dostarczymy oryginału skierowania, przychodnia może nas skreślić z listy oczekujących. Fot. PTWP Paweł Pawłowski

Nawet co trzecia wizyta u lekarza nie dochodzi do skutku, ponieważ pacjenci nie stawiają się w umówionym terminie. Zmniejszenie kolejek to jeden ze sztandarowych celów NFZ. We wszystkich wojewódzkich oddziałach Funduszu powstały już specjalne zespoły, które mają poprawić dostęp do leczenia.

Urzędnicy sprawdzają, czy - tak jak było w Szpitalu im. Degi w Poznaniu - chorzy rzeczywiście musieli czekać na zabieg 10 lat (szpital dublował kolejki, za co dostał 300 tys. zł grzywny) - informuje Gazeta Wyborcza. 

Czytaj też: Poznań: w kolejce na zabiegi w szpitalu czeka... 26,5 tys. pacjentów

Obecnie pacjent, który rejestruje się do poradni specjalistycznej, ma też obowiązek dostarczyć oryginał skierowania (o ile jest ono wymagane) - i to nie później niż w terminie 14 dni roboczych. Zanim wprowadzono ten wymóg, pacjenci "bukowali" sobie wizyty w kilku poradniach jednocześnie i czekali, która przyjmie ich najszybciej. Teraz - jeśli nie dostarczymy oryginału skierowania - przychodnia może nas skreślić z listy oczekujących.

Jedną z ciekawych inicjatyw wojewódzkich jest kampania w wielkopolskich przychodniach pod hasłem: "Odwołaj wizytę, z której nie skorzystasz".

Nawet jeśli nie pamięta się nr-u telefonu do przychodni, można zadzwonić do wielkopolskiego NFZ (61 850 60 36 lub 61 850 60 72), gdzie po nazwisku lekarza bądź adresie można ustalić właściwy numer lub adres e-mail i odwołać wizytę.

W związku z tym, że pacjenci często nie mogą dodzwonić się na recepcję, niektóre przychodnie uruchomiły specjalny numer do odwołania wizyt.

Więcej: www.poznan.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.