NFZ zamknął jedyną w Kielcach poradnię geriatryczną
Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   20 maja 2015 10:01

NFZ po kontroli zamknął specjalistyczną kielecką poradnię geriatryczną. Teraz w  regionie zostanie tylko jedna taka placówka.

NFZ odebrał Specjalistycznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Domedic kontrakt po kontroli, która odbyła się w lutym i marcu bieżącego roku. Chorzy, zamiast być leczeni w poradni lekarza rodzinnego, wykazywani byli jako podopieczni poradni geriatrycznej, nawet jeżeli chodziło jedynie o wypisanie pampersów.

To mija się z celem. Seniorzy bardzo często mają kilka schorzeń, np. nadciśnienie czy cukrzycę. Chodzą od specjalisty do specjalisty, od każdego z nich dostają inną receptę. Poszczególne leki często wchodzą ze sobą w niepożądane interakcje. Geriatra powinien spojrzeć całościowo i tak dobrać leki, by przynosiły jak najlepsze rezultaty.

NFZ wykrył też nieprawidłowości w dokumentacji medycznej. Poradnia podawała do NFZ wizyty domowe u seniorów, ale w historii chorób nie było o nich ani słowa. 

Po kontroli NFZ zdecydował się zerwać umowy dotyczące finansowania poradni geriatrycznej. Obowiązuje trzymiesięczny termin wypowiedzenia, który mija 15 lipca.

Poradnia geriatryczna Domedic była jedyną w Kielcach i jedną z dwóch w regionie. Jak przekonuje Beata Szczepanek, rzeczniczka kieleckiego oddziału NFZ, Fundusz chętnie zorganizuje konkursy na geriatrię ale nie ma chętnych, bo w Świętokrzyskiem brakuje geriatrów.

Więcej: www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.