Nie blokujcie nam ustawy - przed Sejmem protestowali fizjoterapeuci

ZDROWIE

Autor: PAP/Rynek Seniora   26 lutego 2016 15:00


Nie blokujcie nam ustawy - przed Sejmem protestowali fizjoterapeuci Ustawa - podpisana przez prezydenta Dudę - reguluje m.in. kwestie wykonywania zawodu fizjoterapeuty, kształcenia, działania samorządu zawodowego oraz odpowiedzialności zawodowej. Fot. PTWP Paweł Terlikowski

Przed Sejmem protestowali w piątek (26 lutego) fizjoterapeuci. Chcą, by przyjęta przez poprzedni parlament ustawa dotycząca ich zawodu weszła w życie zgodnie z planem, czyli 31 maja br. PiS proponuje wydłużenie vacatio legis i w tym czasie przygotowanie jej nowelizacji.

Manifestacja odbywała się pod hasłem "Ręce precz od USTAWY". - Stanowczo protestujemy przeciwko wszelkim próbom ingerencji i modyfikowaniu NASZEJ, tak długo - oczekiwanej przez środowisko i pacjentów - USTAWY! - mówili fizjoterapeuci.

Ustawa - podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę - reguluje m.in. kwestie wykonywania tego zawodu, kształcenia, działania samorządu zawodowego oraz odpowiedzialności zawodowej. Ma wejść w życie 31 maja.

Posłowie PiS chcą jednak zmian na mocy, których weszła by dopiero za dwa lata. W tym czasie jak tłumaczą minister zdrowia mógłby wprowadzić konieczne rozporządzenia i byłby czas na zorganizowanie samorządu fizjoterapeutów 

Zapisom ustawy przeciwni są m.in lekarze. Naczelna Izba Lekarska (NIL) apelowała do prezydenta, by ustawy nie podpisywał, i to nie tylko z powodu skierowań, ale także dlatego, że fizjoterapeuci uprawiają zawód paramedyczny i niepotrzebny im samorząd.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.