Nowi wiceministrowie w resorcie zdrowia

ZDROWIE

Autor: PAP/Rynek Seniora   20 listopada 2015 13:49


Nowi wiceministrowie w resorcie zdrowia Na zdjęciu nowe kierownictwo Ministerstwa Zdrowia z ministrem Konstantym Radziwiłłem na czele. Fot. MZ

Premier Beata Szydło powołała czterech nowych wiceministrów zdrowia; nominację otrzymali: Jarosław Pinkas, Katarzyna Głowala, Piotr Gryza i Krzysztof Łanda - poinformował resort. Stanowisko zachował dotychczasowy wiceminister Piotr Warczyński.

Sekretarzem stanu został Jarosław Pinkas, który w latach 2005-2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w tym resorcie. Pinkas jest lekarzem, był współautorem ustawy o ratownictwie medycznym.

Minister Konstanty Radziwiłł nominację na podsekretarzy stanu wręczył: Katarzynie Głowali, Krzysztofowi Łandzie i Piotrowi Gryzie.

Głowala pracowała wcześniej jako naczelnik Wydziału Sprawiedliwości Departamentu Finansowania Strefy Budżetowej Ministerstwa Finansów.

Łanda jest lekarzem oraz prezesem Fundacji Watch Health Care. Był m.in. ekspertem Polskiej Unii Onkologii oraz Business Centre Club ds. ochrony zdrowia.

Gryza w latach 2006-2009 był prezesem Rady Narodowego Funduszu Zdrowia. W latach 2000-2001 kierował Urzędem Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych, był też dyrektorem warszawskiego szpitala na Solcu. Był twórcą i dyrektorem Mazowieckiej Regionalnej Kasy Chorych.

Członkiem kierownictwa resortu jest także Piotr Warczyński, który ostatnio przez niespełna dwa lata był wiceministrem zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.