Ogólnopolskie Centrum Medyczne uruchamia kampanię dot. profilaktyki zdrowotnej 50+

ZDROWIE

Autor: DKX/Rynek Seniora   02 marca 2016 11:11


Ogólnopolskie Centrum Medyczne uruchamia kampanię dot. profilaktyki zdrowotnej 50+ Kampania społeczna Wylecz się zdrowiem. Fot. Ogólnopolskie Centrum Medyczne

Ogólnopolskie Centrum Medyczne (OCM) stworzyło krajowy program społeczny „Wylecz się zdrowiem”, którego głównym celem jest edukowanie społeczeństwa 50+ w zakresie profilaktyki zdrowiotnej - poinformowała firma.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy na terenie całego kraju zostanie rozdanych kilkadziesiąt tysięcy bezpłatnych skierowań na badania profilaktyczne. W ten sposób OCM chce zmotywować osoby po 50 roku życia do poddawania się okresowym badaniom.

Osoby po 50-tym roku życia wchodzą w wiek zwiększonego ryzyka chorób cywilizacyjnych. Dlatego w ich przypadku wykonywanie regularnych badań profilaktycznych m.in. w kierunku cukrzycy, osteoporozy, nadciśnienia czy nowotworu piersi lub prostaty, jest niezwykle istotne.

Z tego powodu należy jak najwcześniej podejmować wszelkie działania zmierzające do edukacji osób związanych z dbaniem o zdrowie własne jak i najbliższych.

Całą kampanię promują ambasadorzy. Są nimi: Izabela Trojanowska (aktorka, wokalistka), Ewa Kuklińska ( aktorka, choreograf, wokalistka), Halina Skoczyńska (aktorka), Karol Strasburger (aktor, prezenter), Andrzej Supron (zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski, trener i sędzia zapaśniczy ), Ryszard Rembiszewski  (prezenter, lektor).

W ramach całej kampanii w Polsce odbędzie się kilkadziesiąt spotkań, podczas których uczestnicy zdobędą wiedzę nt. zdrowego trybu życia, odpowiedniej diety, niezbędnej aktywności fizycznej oraz rodzajów badań, jakim powinni się cyklicznie poddawać.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.