Olsztyńska przychodnia geriatryczna czeka na pacjentówGazeta Wyborcza/Rynek Seniora - 18 sierpnia 2016 09:47


Otwarta po wielu latach zabiegów przychodnia geriatryczna w Olsztynie czeka na pacjentów. Chociaż w okolicach nie brakuje seniorów, to gros z nich nie wie o jej istnieniu, a lekarze rodzinni nie są zainteresowani kierowaniem tam swoich pacjentów - pisze Gazeta Wyborcza.

Poradnia istnieje od dziewięciu miesięcy, jednak wciąż jej trudno pozyskać pacjentów. Jak twierdzą kierujący ośrodkiem odpowiedzialni za tę sytuację są także lekarze rodzinni. Aby chory dostał się do poradni musi posiadać skierowanie od lekarza rodzinnego.

Ci zaś nie kwapią się do wydawania takich skierowań.

Przychodnia, która znajduje się w NZOZ Ośrodku Mieszkalno-Rehabilitacyjnym Polskiego Związku Niewidomych przy ul. Paukszty 57 w Olsztynie, ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Obecnie stara się nawiązać współpracę z domami opieki społecznej. 

Na taką placówkę w stolicy regionu czekaliśmy od lat 80. - podkreśla Barbara Baturo-Warszawska, przewodnicząca Rady Olsztyńskich Seniorów.

Osób w podeszłym wieku z roku na rok przybywa w Olsztynie. Społeczeństwo się zestarzało, a dla wielu osób starszych konsultacje u geriatry to często jedyna szansa, by ktoś poważnie zajął się ich problemami.

Więcej: wyborcza.pl