Opieka koordynowana: będą korzystne zmiany dla zawałowców i czekających na endoprotezy

ZDROWIE

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Seniora   09 maja 2016 12:37


Opieka koordynowana: będą korzystne zmiany dla zawałowców i czekających na endoprotezy Chorzy mają krócej czekać na wszczepienie endoprotezy i - tak samo jak pacjenci po zawałach - będą objęci opieką po operacji. Fot. Materiały prasowe

Za kilka miesięcy ma być uruchomiona szybka ścieżka kierowania chorych na wszczepianie endoprotez, chorzy mają mieć własnego koordynatora opieki przed i po operacji, a osoby po zawale serca roczną opiekę obejmującą m.in. rehabilitację i wizyty u kardiologa - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

DGP powołuje się na propozycje nowych, koordynowanych świadczeń, jakie opublikowała Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. 

Pacjent skarżący się na ból i mający kłopot z ruchomością stawów, ma być przyjęty do specjalisty w ciągu miesiąca. Następnie w ciągu maksymalnie trzech miesięcy ma trafić do przyszpitalnej poradni kwalifikującej na operację. Tam od razu dostanie koordynatora, który będzie umawiać wizyty i badania oraz zbierać informacje o leczeniu w szpitalu i poza nim.

Z kolei lekarz z poradni kwalifikującej oceni, czy dany przypadek wymaga zoperowania w ciągu trzech miesięcy, czy może zaczekać do pół roku. Po operacji chory trafi na rehabilitację, którą zapewni szpital u siebie lub w innej placówce. 

Świadczenie koordynowane wprowadzone będzie też w kardiologii. Wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda tłumaczy DGP, że pacjent po leczeniu zawału będzie przez 12 miesięcy pod specjalną opieką. Umowę na realizację takiego świadczenia będzie mogła podpisać placówka kardiologiczna, która sama lub z innymi podmiotami zapewni rehabilitację.

Kompleksowa rehabilitacja ma być zapewniona w ciągu maksymalnie dwóch tygodni od wyjścia ze szpitala. Pakiet obejmie też elektroterapię i specjalistyczną opiekę ze średnio czterema wizytami u kardiologa w ciągu roku. 

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR