Opieka koordynowana: niezwykle groźne skutki fragmentacji w komunikacji
Autor: Katarzyna Gubała/Rynek Seniora   20 maja 2016 12:08

Koordynacja jest wartością

Odniósł się też do pojęcia koordynacji, podając kilka definicji. Wśród nich tę, którą przyjmuje jako lekarz i członek grupy medycznej. - Koordynacja to zestaw działań, dzięki którym zapewniam lepszą jakość działań pacjentowi, co pozwala uniknąć niepotrzebnych procedur medycznych, a przede wszystkim skraca czas od pierwszego kontaktu ze mną do rozpoczęcia diagnostyki i leczenia - tłumaczył.

- Życzeniem pacjenta nie jest jak najczęstsze kontaktowanie się z lekarzem czy ośrodkami zdrowia, a to, żeby spełnić jego oczekiwania związane ze zdrowiem - zaznaczał Krzysztof Kurek. W ten sposób - przekonywał - osiąga się cele medyczne i efektywność kosztową.

Dodał, że koordynacja jest oparta o zespół wielodyscyplinarny - lekarza z pielęgniarką i innymi pracownikami medycznymi, którzy potrafią się z sobą kontaktować i współpracować. Tą drogą jesteśmy w stanie lepiej wykorzystać kompetencje personelu, którego coraz bardziej brakuje.

- Koordynacja jest dla mnie również pewnym zestawem wartości: koordynuję to znaczy wyrażam szacunek o zdrowie i życie pacjenta i mam też szacunek do własnej pracy - podsumował dr Krzysztof Kurek.

Szersza relacja z dyskusji, z wypowiedziami wszystkich uczestników sesji "Koordynowana opieka medyczna - od diagnozy do rehabilitacji" odbywającej się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego (Katowice, 18-20 maja 2016 r.),  już wkrótce - w czerwcowym wydaniu magazynu Rynek Zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR