Opolskie: szpital na krawędzi, chce ratować się geriatrią i hospicjum
Autor: Radio Opole, infobrzeg.pl/Rynek Seniora   30 września 2015 14:14

Brzeskie Centrum Medyczne (Opolskie) utraciło płynność finansową. Placówkę czeka restrukturyzacja: jej program zakłada ograniczenie działalności nierentownych oddziałów, rozwinięcie innyc oraz utworzenie geriatrii i hospicju. Zdaniem władz powiatu, 29 mln otrzymanych od NFZ to zdecydowanie za mało, by utrzymać 14 oddziałów.

Dyrekcja BCM twierdzi, iż obecna sytuacja ekonomiczna to efekt m.in. niskich kontraktów z NFZ. Inne placówki, jak Szpital w Strzelcach Opolskich z 203 łóżkami, 7 oddziałami dostał 36 mln zł, Kędzierzyn - Koźle (15 oddziałów i 347 łóżek) 61 mln.

Władze powiatu zdementowały plotki, że brzeski szpital zostanie zlikwidowany. - Nie będziemy na razie zamykać wszystkich oddziałów zabiegowych, one nadal będą istnieć - zapewnia starosta brzeski Maciej Stefański.

W tej chwili w szpitalu wprowadzono plan oszczędnościowy na wszystkich oddziałach. Obniżono stawki dla lekarzy, lepiej zagospodarowywany ma być pozostały personel medyczny. Do końca roku będzie wiadomo, czy wprowadzone działania poprawiają sytuację ekonomiczną lecznicy.

Więcej: www.radio.opole.pl

Dla brzeskiej placówki został opracowany program restrukturyzacji, który nie wyklucza zmiany formuły jej działalności w przypadku braku bilansowania się oddziałów zabiegowych oraz braku zmian w finansowaniu brzeskiego szpitala przez NFZ. Obecne kontrakty nie pozwalają na utrzymanie brzeskiego szpitala w dotychczasowej strukturze.

Program restrukturyzacji, który został przygotowany m.in. w oparciu o niezależny audyt zakłada w pierwszej kolejności dokonanie wewnętrznych zmian organizacyjnych prowadzących do ograniczenia kosztów i zwiększenia przychodów wraz z utrzymaniem dotychczasowej struktury oddziałowej szpitala, a jeśli to nie będzie wystarczające, to do ograniczenia działalności nierentownych oddziałów.

Jednocześnie planuje się rozwinąć działalność takich oddziałów, jak wewnętrzny, zakład opieki leczniczej, rehabilitację, diagnostykę, a także utworzyć hospicjum oraz geriatrię.

Więcej: www.infobrzeg.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR